Farklı Tesettür Gelin Başı Modelleri Ve Yapılışları

Categories ModaPosted on

Düğün mevsimi hala kapanmamış iken sizler gibi farklı tesettür gelin başı modelleri ve yapılışlarını paylaşacağız. Bizlerin hayattaki en önemli günlerinden biri olan düğünümüzde hemen hemen her parçasına kadar bir bütün olarak harika olmalıyız. Seçtiğiniz tesettür gelinlikler ile gelin başının bir bütün içinde tamamlayıcı olarak gözükmesi gerekir.

tesettür gelin başı modeli

Aslında bu yazımızı yazarken ki amacımız sıradan gelin başlarından sıkılmış gelinler için farklı tesettür gelinlik başı modellerini anlatmaktır. Eminiz ki evlilik arefesinde olan tüm gelin adayları şimdiden internette en farklı tesettür gelin başı en farklı gelinlik modellerini araştırmaya başlamıştır bile.

Sözü fazla uzatmadan şimdi tek tek tesettür gelin başı modellerini incelemeye geçelim.

1-Tesettür çiçekli gelinlik başı modelleri

çicekli gelin başı

İlk olarak benim içinde en iyisi en marjinal modellerden biri ile başlamak istedim. Klasik bol dantelli bol taşlı modeller yerine daha sadelikten hoşlanıyorsanız. İçinizde bir yerlerde bohem havayı yaşıyor iseniz tesettürlü çiçekli gelin başı sizin için birebir diyebiliriz. Sade beyaz eşarbınızın üzerine ekleyeceğiniz renkli çiçekler ile elinizdeki renkli gelin çiçeğinizi kombin yapabilirsiniz.

sade tesettür gelinlik başı

Sadelikten hoşlanmaya devam edenler için bir model daha eklemek istedik. Sadece beyaz eşarbınıza verilen hafif drape yöntemleriyle gelin başınızı yapabilirsiniz. Eşarbın ters kullanılması ile kısa zamanda hazırlanan bu tesettür gelin başını dantel kabarık olmayan sade gelinlik modellerimiz de kullanmanızı öneririz.

2-Dantelli tesettürlü gelin başı modelleri ışıltıyı sevenler için…

farklı tesettür gelin başı modeli

Gelinlik seçiminde beyaz değil de biraz daha gümüş rengine kaçmak isteyenler için farklı bir model daha.

Gelin başınızı tamamıyla uçları dantelden örülmüş bir duvak modeli ile tamamlayabilirsiniz. Yüzünüzü biraz daha fazla kapatan tesettür tarzını kullanarak dantel detaylarını yüzünüzün kenarlarına denk getirebilirsiniz. Böylece yüz hatlarınızı daha çok ortaya çıkarmış olursunuz.

dantelli gelin başı modelleri

Yukarıdaki model gibi dantelleri eşarbınızın üzerine de eklenecek şekilde kullanabilirsiniz. Ön taraftan eşarbınıza verdiğiniz hareketler arka taraftan danteller ile birleşerek farklı bir tesettür gelin başı oluşturursunuz.

3-Göz kamaştıran kabarık gelin başı modeli

tesettür gelin başı

Bu sıralar gelinler arasında en çok popüler olan tesettürlü gelin başı modellerinden biri kabarık gelin başıdır. Bu modellerde rahibe başı denilen tarzda tesettür eşarp örtünme şekli kullanılır. Petek kalın tüller kullanılırken dolama şeklinde başa sarıldıktan sonra arka kısmı uzun şekilde duvak bölümü bırakılır. İsteyenler tek bir şekilde ya da duvağa küçük aksesuarlar ekleyerek de kullanabilir.

tesettür gelinlik başı modelleri

Son olarak aynı şekilde dolama modelinin kabarık olmayan şekli yukarıdaki gibidir. Düz kesim kabarık olmayan modeller de bu şekilde tülden tesettür gelin başı kullanım ince pırlanta taçlar ile gelin başınızı tamamlayabilirsiniz. Bu arada çok popüler olan beyaz dövmelerinde gelinlerde çok moda olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Farklı tesettür gelin başı modelleri ve yapılışlarını en sevdiğiniz modelleri itina ile seçerek sizlerle paylaştım. Umarım hayallerinizi süsleyen tesettürlü gelin başı modellerinden birine şimdiden karar vermiştir siniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir