Fütüristik Giyim Tarzı Ne Demektir

Categories ModaPosted on

Biraz da tesettür giyim modasına sportif bir dokunuş atalım dedik sizin için fütüristik giyim tarzı ve fütüristik ne demektir araştırdık.  Sonbahar kış sezonum sportif dokunuşlar yaparak bize uğradığı kesin. Mesela kışın kullanılan keçe montlar artık karşımıza düz modellerden çıkmak yerine daha stilize edilmiş yuvarlak omuzlar ile karşımıza çıkacak.

fütüristik tesettür modası
Aslında  markaların koleksiyonlarını 2 kelime ile anlatabilirim. Sportif ve fütüristik.  Fermuarlı ceketler, boğazlı kazaklar, asimetrik üstler, yün etekler ve parıltılı pantolon takımları gerçekten büyüleyici bir kış. Merak edenler için fütüristik kelimesini de açıklamayı unutmayacağım tabi.

Fütürist Ne Demek?

Fütürizim kendi zamanının dışında geleceği göre bile tahmin eden akıma fütürüstik ise bunu yapan nesne ya da kişilere denir.

Aslında söyle diyelim fütüristik giyim tarzı ile gelecekte modaya uyarlanacak şeyleri karşımıza çıkar. Tesettürde neler moda olacak geleceğe dair her şey tahmin edilir. Böylece 2015-2016 kış sezonunda fütüristik vurgular olacağına dair tahminler yapılmıştır bile.

fütürist giyim tarzı

Sezon aslında karşımıza çıkan diğer bir noktada kürkler. Ama kürkleri suni kürk deri ayakkabılarımızı suni deri tercih etmeliyiz. Armalı kolej ceketlerinde genç tesettürlü bayanlar aymadılarsa artık çıkarsınlar dolanlardan çünkü onlarda artık moda. Hem de kolej ceketlerimizin bol kesimli olmaları tesettürde tercih etmemiz için büyük neden.

Sizde tahminleri yanlış çıkarmayıp tesettür giyimde tercihlerinizi fütürist giyim tarzından kılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir