Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Categories ModaPosted on

Gelin olacağımız zaman hayatımızın en önemli anlarından birisi ve her zaman rahat olmayı isteyeceğimiz zamanlardan da birisi. İşte bu telaşlı zamanınızda gelin ayakkabısı seçerken nelere dikkat edilmeli? gelin ayakkabısı nasıl olmalı? gelin ayakkabısı nasıl seçilir? aklınızdaki bütün soruların hepsini bugünkü yazımızda cevaplayacağız.
Aslında aklımızdaki bu sorunun tek önemli cevabı gelinlik modelidir.

Gelinlik ve ayakkabı uyumu yakalanmalıdır.

gelin ayakkabısı
Gelinliğinizdeki ufak detaylar ayakkabılarınız da ki ufak detaylar ile bütünleşebilir. Son zamanların en çok tercih edilen karikatürlü isimli ve tarihli ayakkabılarından giymek istiyorsanız eğer ayakkabı seçiminiz tamamen düz beyaz yada krem tonlarında üzeri çizilebilecek ayakkabı modellerinden olmalıdır. Gelinlik modeline göre fazla kabarık gelinliklerde ayakkabı al da çok belli olmadığından dolayı her türlü topuğu rahatlıkla Tercih edebilirsiniz. Ama eğer gelinliğini dar kısa tamamen yeni sürüm veren bir model ise ayaklarınız çok belli oluyor ise abartı topuklardan uzak durmanızı öneririm.

Renkli gelin ayakkabılarını gelinliğinize uydurun…

gelin ayakkabısı seçimi
Aklınızda renk bakımından farklı daha rengarenk ayakkabılar var ise bunları geldiğinizde olmanız gerekmektedir. Tamamen pembe giydiniz bir ayakkabı modelinde gelinliğini de bağlayacağız bel kuşağının rengini pembe tercih edebilirsiniz. Ya da gelinliğinizin herhangi ufak bir noktasında bu renklerden kullanabilirsiniz.

Gelin ayakkabısı ve buket uyumu sağlayın…

buket uyumlu gelin ayakkabısı
Gelin ayakkabınızdaki renkli detayları sadece gelinliğinizin üzerinde yansıtmak zorunda değilsiniz. Gelinlik yerine elinize alacağınız bu kedilerdeki çiçek tonlarıyla ayakkabının üzerindeki renklerin bütünleyebilirsiniz

Ayağınızın rahatlığını unutmayın

spor gelin ayakkabısı
Gelin ayakkabısı modelleri seçerken ayaklarınızın rahatlığını da unutmamalısınız. Bütün gece ayakta duracak bütün gece belki de dans edeceksiniz. Bu sizin en önemli gününüz olan düğün gecenizde ayakkabınızın tüm mutluluğunuzun önüne geçmesini engellemelisiniz. Bu yüzden topuklu ayakkabılarınızı yanı sıra eğer siz de topuklu ayakkabılar alışkın değilsiniz yanınızda babet yada düz taban ikinci bir gelin ayakkabısı hazırlamalısınız.

Topuk seçiminizi damada göre ayarlamalısınız

topuklu gelinlik ayakkabisi
Sözüm uzun boylu bayanlara ne kadar sizin için problem olarak görülmese de eşiniz için rahatsız edici bir durum olabilir. Bu yüzden gelinlik ve ayakkabı modelleri seçerken beylerinde tercihini almaktan vazgeçmeyin. Gelin ayakkabısı seçimi için inşallah size yardımcı olacak cevapları vermişizdir. Evleneceklere şimdiden iyi şanslar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir