Gelin Tacı Modelleri Arayan Gelinlerimize Taç Seçimi Önerisi

Categories ModaPosted on

Gelin taçları gelinliklerin en önemli aksesuarlarından biridir. Gelin tacı modelleri birçok farklı modellerde tasarlanmıştır.

Gelinliğiniz ile ve yüz şeklinize en uygun gelin tacını seçerken dikkat etmelisiniz. Hem gelin duvağı ile uyumlu hem de şekil olarak rahat edebileceğiniz modelleri seçmeniz düğün gününüzün daha huzurlu geçirmenizi sağlayacaktır.

Taç giymenin geçmişini merak edenler için ufak bilgiler verelim. Taç eskiden hükümdarların merasimlerinde taktıkları büyük süslü çember olarak bilinmektedir. Şimdilerde ise bu zerafetli büyük taşlar ile süslenmiş taçlar gelinliği en güzel gösteren aksesuarlar da biridir.

Taç şeklinizi seçerken saçınızın şekli de önemlidir. Saçınızı topuz yapsanız da  açık bıraksanız da taç gelinliğiniz ile bütünleştiğinde güzel bir görünüm oluşturur.

Çiçekli gelin tacı

çiçekli gelin tacı

Vintage gelinlik modellerinde en çok kullanılan aksesuarlardan biri ise taze gelin çiçekleridir. Son zamanlarda gelinler arasında en çok tercih edilen taç modelleri de çiçekli gelin tacı modelleridir. Gelinliğinizde gerçek çiçekli buket kullanıyor iseniz duvağınızın üstüne alçak bir topuz ya da hiç saç topuzu yapmadan çiçekli gelin tacını kullanabilirsiniz.

İncili gelin taçları

incili gelin taci

Seçiminizi biraz daha klasiklikten yana yapmak isterseniz incili gelin taçlarınızı tesettür gelin başınızı topuz şeklinde yaparak takabilirsiniz. Bu tür gelinlik modelleri biraz daha bohem tarz dışında olmayı sevenler için uygundur.

Taşlı gelin taçları

Başörtünüzün  ön tarafına beyaz taşlardan oluşmuş aldığınız gelin tacını yerleştirip arka duvak kısmını kabartarak ve gelinliğiniz de yine beyaz taş işlemeleri kullanarak şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Gümüş yada altın rengini gelin takılarınıza göre seçebilirsiniz.  Gümüş renk favorimiz belirtmek isteriz.

tesettür taşlı gelinlik tacı

Son zamanlarda dantel işlemeler de çok tercih edildiğinden dantelden tasarlanmış taç modelleri de seçebilirsiniz. Yada taç kullanmayıp duvağınızı sadece dantelle kaplatabilirsiniz. Gelin tacı modellerini seçerken her zaman önceliklere dikkat etmelisiniz. Yada taçsız modelleri de seçebilir farklı duvak tarzlarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir