Göz Farı Sürme Teknikleri ve Püf Noktaları

Categories Güzellik SırlarıPosted on

Bu makalemizde size göz farları hakkında genel bilgiler vererek akabinde göz farı sürme tekniği ve püf noktaları hakkında öneriler sunacağız.

Kullanılan makyaj ürünlerinden biri de göz farlarıdır. Piyasada çok çeşitli doku ve görünümde göz farı vardır. Bunlar sırasına göre toz olanlar, sıkıştırılmış olanlar, krem gibi olanlar ve kalem tarzındadırlar. Piyasada satılan v kullanılan sıkıştırılmış farlardır. Far çeşitlerine göre sedefli, mat ve simli olarak üç kategoride sunulmuştur.

Göz Farları Hakkında Genel Önemli Bilgiler

göz farlari hakkında bilgi

  1. Mat far göze daha doğal, daha pastel ve daha anlamlı ifade verdirir. Sedefli far ise göze efekt veren ışık veren fardır. Sedefli farın kalıcı olmasını ve anlam vermesini istiyorsak ıslak fırça kullanarak zemin veya gölge yapabilirsiniz.
  2. Toz farlar, kullanım esnasında çevre bölgelere etki ettiği için tatlı bir görünüm elde edemezsiniz. O yüzden fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir.
  3. Kalem far, genelde içine sedef veyahut sim olduğundan kirpik dibine veya kaş altına güzel göstermesi için kullanabilirsiniz.
  4. Krem far genelde pratik kullanım için idealdir. Bu far tarzında göz kapağında toplanmasına özen gösterin. O yüzden göz kapağımızı pudrayla iyice etkileşime sonra kullanalım. Sonra toparlanma olmasın.

* İpucu

Bu arada göz farları hakkında bir ipucu verecek olursak sıkıştırılmış far nemli süngerle kullanılırsa iyi netice verir ki bu ürünleri aynı şekilde nemli veya kuru olarak kullanabilirsiniz. Seçeneğiniz farın kalitesi, içeriğindeki rengi aynı biçimde göz kapağına iletmesi ile belli olur. Lütfen pazardan veya marketlerden ucuz ürün almamaya özen gösterin.

Göz Farı Tonlamaları

göz fari tonlamarı

Göz farları seçerek unutmamanız gereken en önemli şey sizsiniz. Gözlerinizin rengine akın. Ten renginizi düşünün. Sonra da gözlerinin doğal rengini ortaya çıkaracak bir far seçin. Amacınız göz renginizi öne çıkarmak veya belirginleştirmek; göz renginizin önüne geçmek veya göz renginizi arka plana atmak değil.

Teknikler ve Püf Noktalar

göz farı sürmenin püf noktaları

Yapmanız gereken basit mavi gözler için mavi far veya yeşil gözler için yeşil far seçmeniz değil. Yapmanız gereken ters bir renk seçerek gözlerinizin rengini ortaya çıkarmaktır. Göz farınızı kullanırken fırçanızı ve aplikatörü dıştan içe doğru kullanın ki tek renk üç renk gibi görünsün. Neden? Rengi endirekt alıp göz çukuruna direkt yerleştirdiğimizde yoğun görüneceğinden göz rengi pınarına doğru süpürdüğünüz zaman hem derinlik oluşturur, hem de tek rengi üç renk gibi görürüz. Gözleriniz daha derin ve özünüzün çizgileri daha sert görünür.

Son olarak göz makyajınızın illaki kıyafetinizle uyumlu olması gerekmiyor. Makyaj da aynen kıyafetiniz gibi sizin aksesuarınızdır. Makyaj kıyafetinizin aksesuarı değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir