Göz Şekline Göre Karakter ve Kişilik Analizi

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Göz şekline göre kişilik ve karakter analizinde çok net olmamakla birlikte birçok gözü ve şekillerini genelleme yaparak  yorumlayacağız. Peki siz hangi göz şekline sahipsiniz hangi özellikleri taşımaktasınız merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edelim.

Göz Şekilleri Nelerdir?

Öncelikle kısaca karşılaşabileceğimiz çevremizde olan göz şekillerinden bahsedelim.

  1. Küçük gözler
  2. Büyük gözler
  3. Çukur gözler
  4. Dışa çıkık gözler
  5. Çekik gözler
  6. İri göz bebekli gözler

Sizler ile yukarıda bahsettiğimiz göz şekillerinin karakter analizini yapacağız. Yüz okuma sanatından elde ettiğimiz bir kaç bilgi dahilinde sizlere açıklamalar yapacağız.

Küçük Gözler

Küçük gözlere sahip olan insanların daha dikkatli işlerinde daha detaycı olduğu gözlenmektedir. Samimiyet açısından hemen yakınlık kuramayan yapıları vardır. Ama arkadaş olduktan sonra çok iyi sır tutan bir yapıya da sahiplerdir.

Büyük gözler

Özgürlüklerine daha çok düşkünlerdir. Otorite ve baskıya gelemezler. Bu yüzden biraz daha kavgacı yönleri vardır. Sanata eğilimleri daha fazla görülmektedir. Kısacası büyük göz gördün mü kaçın! Ondan korkulur:) Bkz:

Çukur gözler

Biraz sinsi olarak bilinen bu göz grubu dikkat edilmesi gereken kişiler arasındadır. Bir konu hakkında bilmesi gereken tüm detayları araştırıp irdeleyen yapıya sahiplerdir. Çukur gözlü insanların da sanata bakış açısı diğerlerine göre biraz daha fazladır.

Dışa çıkık gözler

İyilikleri ile ve saflıkları ile bilinen göz yapılarından biridir. Güveninizi hemen kazandıran bakışlara sahiptir. Şefkatli bakışları ile kimseyi kıramayan yapılara sahiptirler. Sevecen ve hayatı dolu dolu yaşayan insanlardandır.

Çekik gözler

Çekik gözlerin hayatlarında her zaman romantiklik ve duygusallık vardır. Bakışlarının altında birazda gizemlilik yatmaktadır. Tabii bunun genelleme olmaması için Çin yada Japonları aralarından ayırıyoruz. Tüm uzak doğulular romantik olamaz ya…

İri göz bebekli gözler

En çok sevilen beğenilen göz çeşitleri arasında yer almaktadır. Merhametli bir yapıları vardır. Hemen samimi olup çabucak aldana bilirler. Hakkını arayan yapıları ile yüksek konumlarda ulaşabilecek yeteneklere sahiplerdir.

Göz şekline göre kişilik analizi bir kaç olasılık üzerine tespit edilmiş maddelerden oluşmaktadır. Belki tamamına zıtlaşacağınız ya da kendinizi yakalayacağız özellikleri bulacaksınız.

Diğer Kişilik ve Karakter Analizlerini de Yapmak İster misiniz?

1-)

https://nurfeza.com/guncel/ayak-parmaklari-sekline-gore-irklar-ve-karakter-analizi/

2-)

https://nurfeza.com/guncel/yuz-sekline-ve-hatlarina-gore-karakter-analizi/

3-)

https://nurfeza.com/guzellik/uyuyus-sekillerine-gore-kisilik-analiziniz/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir