Grip Daha Hızlı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Categories Sağlıklı YaşamPosted on

Son zamanlarda malum grip hastalığı birçok insanın canını sıkmakta. Büyük ihtimal hava değişikliğinden dolayı gribe yakalanmış olabiliriz. Havanın değişimi dolasıyla ülkece muzdaribiz diyebilirim. Hele ki toplu taşımalar veya kalabalık mekanlarda duruyorsanız gribe yakalanmanız an meselesi diyebilirim.

Bunun için alınacak küçük önlemler sizi büyük bir grip derdinden kurtarabilir. Bu yazımızda sizlere grip nasıl geçer? , gribe ne iyi gelir? grip belirtileri ve grip tedavisi hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Grip nedir? Ne değildir?

grip hastası

Gribi soğuk algınlığı ve nezle ile çokça karıştıranlar olmuştur. Aslında gribin oluşmasında etkili bir virüs çeşidi vardır. İnfluenza adı verilen bir virüs çeşididir. Aslında burun akıntısı diye bildiğimiz hastalık sadece soğuk algınlığıdır. Grip soğuk alğınlığınında ileri sefasıdır. Kendini yüksek ateş ve kas ağrıları ile de gösterir. Eğer ilgilenilmez ciddileşirse zature hastalığına kadar ulaşma riski olabilir.

Grip ne kadar sürede geçer?

grip maskesi

Grip soğuk algınlığından daha farklı olduğundan dolayı iyileşme süreci 7-10 gün hatta 2 haftaya kadar ulaşabilir.

Gribin bulaşma riskini de unutmamak lazım. Yukarıdaki resimde olduğu gibi gribin bulaşma riskine maske önlemi almak insanları korumak için oldukça önemlidir.

Gribe Ne İyi Gelir?

ihlamur çayı

  • Gribe ne iyi gelir diye merak edenlere en iyi yöntemin sağlıklı beslenmek olduğunu ve yapılacak uzun istirahatlar olduğunu söylemek gerek.
  • Diğer yöntemler olarak çay çeşitlerini kullanabilirsiniz. Size önereceğim ıhlamur, kuşburnu, zencefil, karanfil gibi çayları sıcak sıcak içebilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem olarak yeşil çay hazırlayıp içene biraz limon ve bal atabilirsiniz. Bu sizin solunum yollarınızı açar.
  • Diğer bir yöntemde soğan sevenlerin fazla uygulamayacağı ama gerçekten çok iyi gelen bir yöntemdir. Soğanı biraz suyun içinde kabuklarını soyduktan sonra kaynatıp suyunu içebilirsiniz.

Gripten korunmak için neler yapmalıyız?

grip geçirici besinler

Grip nasıl geçer başlıklı yazımızda daha gribe yakalanmayıp gripten korunmanın yollarını arayanlardansanız çok şanslısınız. Ayrıca grip için doğal tedavi yöntemleri nedir? öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Ayrıca nezle olduğunuzu düşünüyorsanız buraya tıklayarak nezleden evde kurtulmak için önerilere ulaşabilirsiniz.

Gripten korunmanın yolları maddeler halinde aşağıda sıraladık.

  1. Hasta kişiler ile temastan kaçınmalıyız.

  2. Ellerimizi sık yıkamalıyız.

  3. Bitki çayları ve limon tüketimini artırabiliriz.

  4. Grip aşısı vurulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir