Soğuk Algınlığı, Grip İçin Doğal Çözüm ve Yöntemler

Categories Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Havalar soğumaya başladı. Hastalanmamız an meselesi. Lakin grip ve soğuk algınlığına iyi gelen doğal çözümler ile doğal yöntemler uygularsak hasta olmamızı erteleyebilir veya temelli ordan kaldırabiliriz. Hepimizde bu hava değişikliğine karşı bazen bir kırgınlıkla başlayıp öksürük, grip ve soğuk algınlığı peşimizi bırakmaya bilir. Bizde sizler en için kışın hastalanmamak için neler yapmalıyız? Eğer hasta isek ilaç almadan doğal yollar ile iyileşmek için bir kaç yoldan bahsedeceğiz.

soğuk algınlığı ve grip hastalığına yakalanan kadın

Griple soğuk algınlığına ilaçlar yerine tercih edeceğimiz doğal yöntemler her zaman en iyi yollardan biridir. Hem çocuklarımız hem kendimiz olsun en kısa yoldan hemen iyileşmiş oluruz.

Karaturp kürü öksürüğe birebir…

grip için doğal çözüm karaturp

Karaturp ile daha ufak bir öksürükte bile kesin çözüm diyebiliriz. Bu doğal yöntemi her yaştan çocuğunuza uygulayabilirsiniz. Öncelikle karaturpun üst kısmını kesip içini iyice oyarak çıkartıyoruz. İçini soyduğumuz turpa biraz bal ekliyoruz. Karaturpun altını da keserek ilk kestiğimiz kapağını turpun üzerine örtüyoruz. Daha sonra bir bardağa oturttuğumuz karaturp bekledikçe altta suyunu bırakacaktık ve bu suyu her sabah kahvaltıdan sonra içtiğimiz tüm öksürükten kurtulacağınıza garanti verebiliriz.

Patates kompresi ile de öksürükten kurtulabilirsiniz.

öksürüğe doğal yöntem patates kompresi

Bir patatesi rendeliyken sonra çıkan suyunu göğüs kafesinizin üstüne pamuk yardımı ile sürünüz. Bu şekilde patates kompresi yapmış olursunuz.

Zencefil limon ve bal ile çıkan ateşinizi düşürebilirsiniz.

grip ile soğuk algınlığı için hazırlanmış zencefil limon ve bal

Zencefil bal ve limonu sıcak bir karışım yaparak kaynatırsanız  ateş yükselmesini önleyecektir.

Ekinezya çayı için soğuk algınlığında etkili..

ekinezya çayı soğuk algınlığına iyi gelir

Ekinizya  anavatanı Amerika olan soğuk algınlığı ve grip nezle her türlü hastalıkta kullanılmakta olan bir bitki çayıdır. Ekinazya bitkisi bağışıklık sistemini güçlendirerek doğal bir ilaç etkisi yaratır. Amerika’da bulunduğu zamanlar da tıp alanına alınarak ilaç olarak hastalara tavsiye edilmiştir.

Okaliptüs bitkisi ile 1 günde gripten kurtulun.

oküleptüs ile soğuk algınlığı ve gribe kesin çözüm

Okaliptüs Avustralya kökenli şifalı bir bitkidir. Her türlü soğuk algınlığı ve grip nezle üst solunum yolları enfeksiyonlarında kesin çözüm adı altında kullanılmaktadır. Sadece su ile karışımı hariç merhem olarak kullanıldığında da yaraları çabucak geçirdiği bilinmektedir. Uygulamak için kaynar bir suyu kabın içine dökün. İçine bir kaç damla okaliptüs yağı dökün. Okaliptüs yağını aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ve sıcak suyun üzerine  kafanıza bir havlu örterek eğilim nefesine çekmeye çalışın. Bu yöntem ile burun tıkanıklığınız kısa zamanda geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir