Harajuku modası tesettüre sıçradı

Categories ModaPosted on

Son zamanların en acayip moda akımı karajuku modası diyebilirim. İnanmayabilirsiniz ama bu akım tesettür giyimde bile yer almış. Bende o yüzden bugün size bu yurtdışındaki çılgın müslüman kızların takip ettiği moda akımı harajuku modasından söz etmek istedim.

Aslında tesettür giyimde çok farklı bir bakış açısıdır. Harajuku modasını herkesin kabullenip kendi stiline uyarlayamayacağına eminim. Bu modayla tarz olma kısmı abartılmış farzın yolundan çıkılmış diye düşünebilirsiniz. Ama eğlenceli yanından bakılırsa gençler tesettür elbise modellerine uyarladığı harajuku modası ile sokakları süslemekte.

Birazda harajuku ne demek diye bir bakalım.

harajuku modası

Harajuku nedir?

Harajuku Tokyo’da bir şehirdir. Tokyo’daki şehirdeki kızların başlattığı bir moda akımından adını alır. Kelime anlamı anlamsızlığın anlamı demektir. Yanı harajuku modasını harajuku kızları başlatmıştır. Ama tesettürlü genç kızlarımızda bu akımı takip edenlerin başında gelirler. Anlamından da anlamaya çalıştığımız gibi aralarında hiç bağlantı olmayan kıyafetlerin değişik şekilde kombinlenmesidir.

Birazda tesettür kıyafet modellerinde harajuku modasının nasıl kombinlendiğini inceleyelim.

harajuku kombinleri

Japonya da ünlü bir marka tasarımlarına konu olmuştur tesettür elbiseli harajuku modası. Ama bu tesettür giyim markası diğer harajuku modalarına göre daha az detaylar kullanmıştır. Normalde kullanım için daha uygun tesettür elbise modelleridir.

harajuku

Bazı tesettür elbise modellerinde ise rönesans, rokoko dönemi detayları daha çok öne çıkmaktadır. Belden kabarık tesettür elbise modellerine dize kadar giyerek altına pantolon ya da uzun bot giyerek kombinliyorlar. Harajuku modasının gelinde kullanılan renk pembe renktir. Yurt dışındaki yabancı genç kızlarda rönesans döneminin pembe tesettür elbiseleri sokakları doldurmaktadır.

harajuku nedir

Eşarp bağlama stillerinde de harajuku modası yine tarzını oldukça farklı göstermiştir. Genelde eşarplarının başında bir hayli büyük fiyonk takarak değişik bir tesettür stili oluştururlar. Bizi şaşırtmış olsa da haberiniz olsun hanımlar harajuku modası denen bir moda akımı tesettür giyimde de var artık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir