Harika Bir Cilt İçin 1 Ay Yeterli!

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

Mevsimler değişirken ve kış aylarındaki sert havanın etkisi ile cildimizde her zaman için farklılıklar ve zedelenmeler görmemiz mümkündür. Harika bir cilt için yapmamız gereken şeyler var. Güzelliğin sırrı cildimizdeki ışıltı ve pürüzsüzlüktür. Bunun için yenilenmiş bir cilde her zaman ihtiyacımız vardır. Havalar soğuduğu zaman en çok karşılaşılan durumlardan biri ciltteki kızarıklıklar, pullanmalar, kırışıklıklar, döküntüler ve aknelerdir. Artık uzmanların desteği ile 1 ay içinde uygulanacak olan bir plan ile cildin yenilenmesine destek olabiliriz. Aynı zamanda yaz aylarından kalan güneş lekeleri de güzelliğe gölge düşürecek etkenlerden biridir.

Malzemeleri Gözden Geçirin Ve Dermatoloğa Danışın

Harika bir cilde sahip olmaya karar verdikten sonra, ilk olarak çantanızda, dolaplarınızda bulunan nemlendirici gibi kremleri araştırın ve neler kullandığınızı bir kere gözden geçirin. Hangilerinin gerçekten yararlı olup olmadığına karar verip durumunuzu anlatabilmek için bir dermatolog ile görüşün. Hem garanti hem de etkili bir uygulama almak için uzmandan vazgeçmeyin. Alerji faktörü de gözden geçirilmesi gereken özel bir durumdur. İçinize sinmediğini düşündüğünüz bir durum olduğunda hemen ilaçları bırakmalı ve doktorunuza da bunu söylemelisiniz.

Nemlendirmekten Vazgeçmeyin, Yüzünüze Nazik Davranın

Belki de yapılan en büyük yanlışlardan biri yüze karşı yapılan uygulamalarda nazik olunmamasıdır. Her zaman kaliteli ve bir o kadar da cildinize uygun olan malzemeleri kullanmanız gerekmektedir. Sivilce ya da siyah nokta gibi sıkıntılar ile karşı karşıya iseniz yüzünüze her zaman için nazik davranmanız tavsiye edilmektedir. Kat kat makyaj malzemesi ile yüzünüzü havasız bırakmaktan da bu süre zarfında vazgeçmelisiniz. Zaman zaman özel günlerde fondöten ile yüzünüzü şekillendirseniz de artık bu 1 aylık sürede bundan uzak kalmanızın yararlı olacağını söylemeliyiz.

Temizliğe Önem Verin

Makyaj malzemeleri ya da kullandığınız araçlarda temizliğe çok önem vermelisiniz. Harika bir cilt için ve bakteri oluşumuna izin vermemek için devamlı olarak yıkamalı ve gerekirse yenisi ile değiştirmelisiniz. Elinizi ve yüzünüzü de her gün mutlaka yıkamayı ihmal etmemelisiniz. Hem makyaj kalıntılarını temizlemek hem de gözenekleri açabilmek için cilt temizliği konusunda hassas davranmalısınız. Yüzünüze değen yastık, yorgan, atkı, havlu gibi malzemeleri de düzenli olarak temizleyip değiştirmeye özen göstermelisiniz. Bu şekile harika bir cilde sahip olmamız pek zor olmasa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir