Hızlı Kilo Vermek İsteyenlere Altın Öneriler

Categories DiyetPosted on

Kilo fazlalığı olup kısa sürede diyet yaparak hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım diyenlere uzmanından altın tavsiyeler…

Kilo vermek birçok kişi için önemli olan bir durumdur ve özellikle de bayanlarda bu durum çok dikkat edilmektedir. Yavaş yavaş kilo vermek her zaman için en etkili yöntem olsa da hızlı yöntemler ile zayıflamak için de belli metotlar bulunmaktadır. Normalde kilo verme konusunda sıkıntılar çok fazla gibi görülse de aslında belli sınırlar içinde beslenildiği ve bazı kurallara uyulduğu zaman haftada en az 1 en fazla da 5 kilo verilebileceğini bilmekteyiz. Tabi hızlı kilo vermenin zararlarını da unutmayalım.

Salata Ve Yoğurt

Ana öğünlerde tüketilmesi gereken en önemli besinlerin başında yoğurt ve salata gelmektedir. İlk önce bir ana öğün başında bu iki besini tüketmeniz önerilmektedir. Ardından diğer yemeklerin yenmesi gerekmektedir. Bu şekilde çok aç karnına yemek yememiş ve besinleri direk kalori olarak almamış olursunuz. Zaten salata ve yoğurt her zaman için yardımcı besinlerden sayılmaktadır. Enerji bazında değerlendirdiğimiz zaman salatadan sonra daha az kalori alacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü yemeğe çok aç başlamayacaksınız.

Karbonhidratları En Sona Atın

Gün içindeki hangi öğünde olursa olsun mutlaka kalorisi yüksek olan besinlerin en sona atılması gerekmektedir. Tabi ki beyin için de en önemli ihtiyaç olan karbonhidratı tamamen hayatınızdan çıkarın diyemeyiz. Ancak aldığınız oranı çok azaltmalısınız. Makarna, pilav, ekmek gibi besinlerin oranını mutlaka azaltmanız gerekmektedir. Her çeşit besinin bir sofrada olması gerektiğini de belirtebiliriz. Karbonhidrat da yeşillik de aynı sofrada mutlaka bulunmalı ve denge sağlanmalıdır.

Su İçmeye Özen Gösterin

Günlük yaşam içinde su tüketimi son derece önemlidir. Yemek ile arasında bağlantı kurmak istediğimiz zaman da yemekten hemen önce ve yemek esnasında 1 bardak olmak sureti ile su tüketilmesi gerektiği tavsiye edilmektedir. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar bu konuda suyun midede yer kaplaması daha az yenmesine destek oluyor demektedir. Hem açlığın biraz olsun bastırılmasını sağlıyor hem de midede bir sıvının yer kaplaması sayesinde daha az yemek yenmesi desteklenmektedir. Zaten ilk olarak acıktığınızı hissettiğiniz zaman su içmek ile işe başlayın denmektedir. Bazı zamanlarda beyin su ihtiyacını ifade etmek için açlık hissi uyandırırmış. Bunu bilmekte de fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir