2 Günde 3 Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyeti

Categories Diyet, Güzellik SırlarıPosted on

Artık hurma yoğurt diyeti yapanlar 2 günde 3 kilo verebiliyor? Evet artık hurma yoğurt diyetini uygulayarak sizde sağlıklı bir biçimde 2 günde 3 kilo verebilirsiniz. Tabi ki bu diyeti her zaman uygulayarak çok hızlı bir biçimde zayıflayanlar yararınıza değildir. Bu yüz aralıklar ile uyguladığınız bu diyet sizi hem forma sokacak hem de formda bir vücut görünce sizi mutlu edecektir.

hurma yoğurt

Nasıl Yapılır?

Hem masrafsız hem de çok kolay yapılan bu diyet sizin vaktinizi almayacaktır. Şimdi nasıl yapıldığına geçelim.

  • Sabah saat10:00‘dan önce kahvaltı yapmak yerine bu saat aralığında bir kase yoğurt ve yanında 7 adet hurma yiyeceksiniz.
  • Öğlen vakti aynı şekilde bir kase yarım yağlı yoğurt ve 7 adet hurma tüketelim.
  • Akşamda saat 19:00’dan önce yine aynı şekilde 1 kase yarım yağlı yoğurt ve 7 adet hurma yiyebilirsiniz.

Bazen artık farklı tatlar isteyebilirsiniz. İlk kez diyete başlayanlar için böyle bir istek olabilir o zaman ise akşamları bir adet salatalık tüketebilirsiniz. Ama kesinlikle tuz eklememelisiniz.

İçecek olarak siyah çay az kullanmalısınız. Şekersiz olarak günde bir bardak içebilirsiniz. Diğer bir içecek olarak yeşil çay’da içebilirsiniz. Yeşil çayı en fazla günde iki bardaktan fazla içmeniz zararlı olabilir. Ama elma çayını istediğiniz kadar içebilirsiniz.

Bu diyet ile vücuttaki yağların yakılmaya başlandığını 2. Gün sizde hissedeceksiniz. Karın bölgesinde daha çok etki eder bu diyet.

Şimdi merak edenler için hurma ve yoğurdun vücuttaki yararlı etkilerine bir bakalım.

Hurmanın Sindirime Etkisi

hurma diyeti

Hurmanın sindirimde büyük etkisi vardır. Hurmadaki lif ve şeker sindirim sisteminin güzelleşmesinde en büyük etkendir. Hurmada bulunan bu lifler bünyede musil etkisi yaratarak kilo vermenize neden olacaktır.

Yoğurdun Sindirime Faydası

yoğurt diyeti

Sabah kahvaltıdan önce yenen yoğurt bağırsakların daha güzel çalışmasını sindirimin hızlıca olmasını sağlar. Yediğiniz yoğurtta en çok vitamin yoğurdun suyunda saklıdır. Kesinlikle suyunu dökmemeli ve içmelisiniz. Yoğurtta olan B vitamini süzme yoğurtlarda bulunmaz çünkü B vitamini en çok suyunda saklıdır.

Sizde 2 günde 3 kilo verdiren şok diyeti yarından itibaren uygulayabilir sizde fazla yağlarınıza veda edebilirsiniz. Hurma yoğurt diyetinden etkisini hemen hissedip memnun kalacağınızdan eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir