Tesettürde İnternetten Alışverişin Püf Noktaları

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

İnternet artık hayatımızın her alanında, bu yazıyı da internetten okuyorsunuz muhtemelen. Bilgisayar, telefon hatta televizyonlar da artık internet mevcut. Bu da çok büyük bir pazar demek. Büyük pazar demek rekabet demek. Rekabet demek ucuzluk demek.

Normal şartlarda mağaza mağaza gezecek olsanız. Birkaç mağazaya uğrayıp en uygununu alabilirsiniz. Daha fazla araştırma ve inceleme yapmak için çok zaman ayırmak zordur. Zaman ayırsanız karşılaştırma yapmanız çok zordur. İnternetten alışverişin en büyük avantajlarından bir tanesi ürünleri hızlıca tanıyıp karşılaştırma yapabilirsiniz. A markası B markası C markası hepsini aynı anda görebilir kararınızı verebilirsiniz.

tesettür giyim markalari

Tesettür Giyim İnternetten Satış Siteleri

En iyi tesettür giyim firmasını bulabilmek için arama motorları kullanırız. Bunun için en iyi seçim Google arama motoru olacaktır. Tesettür giyim ve tesettür gibi kelimeleri arayıp ilk sayfada karşınıza çıkan siteler incelenir. Ürünler beğenilir. Satın alma aşamasına geldiğimizde nasıl güvenebilirim sorusu aklımıza düşebilir. Öncelikle şunu belirteyim, tesettür sektörünün içinde olan biri olarak, Google’da tesettür giyim kelimesinde ilk sayfada yer alan sitelerin hepsi kurumsal ve başarılı firmalardır. Ama uygulamanızı önereceğim bir test var.  Tesettür giyim markalarının sitelerinde bıraktığı telefon numaralarını arayın. Örneğin bedeni olmayan bir ürün sorun gelirmi acaba diye :) Telefonu açan olursa, ilerde bir sıkıntı yaşar iseniz muhatap bulma konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi gösterir. Ama o telefonu açan olmassa bir sıkıntı olduğunda sinirlerinizin bozulacağı sürecin uzayacağı gibi anlamlar çıkartabilirsiniz. Yani diyorum ki ürününü beğendiğiniz marka telefonu da açıyorsa gönül rahatlığı ile o tesettür firmasından alışveriş yapabilirsiniz.

Ucuz alışveriş sitelerini bulmak

Asıl püf noktası ürünü en uygun yerden alabilirsiniz. Gerçek hayatta yarım saate kaç mağaza gezebilirsiniz? 2-3 en fazla 4. Belki çok daha ucuz mağazalar vardır. İnternet size en ucuzu bulmanın yolunu açıyor. Kendiniz arayarak bulabileceğiniz gibi. Alışveriş siteleri arasında karşılaştırma yapıp ilgili ürünü hangi site ne kadara satıyor bunu gösteren siteler mevcut. Arama motorlarına en ucuz alışveriş siteleri diye aradığınızda bu siteleri çok kolay bulabilirsiniz. Birkaç dakika içinde bu listeye ulaşabilir ürünün siparişini verebilirsiniz.

İnternetten alışveriş güvenli mi?

Bu konuda dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. Birincisi alışveriş yapılan sitenin güvenilirliği. Bu konuda tereddütleriniz varsa bilindik siteleri tercih edin. Bilindik sitelerden ucuza ürün almanın püf noktası indirimleri takip etmektir. İkinci dikkat edilmesi gereken husus kullandığınız bilgisayarın temizliği. Burada ki temizlik kelimesinden hijyen anlayıp bilgisayarı silmeye falan kalkan olmaz umuyorum. Temizlikten kastım bilgisayarınızda virüs ve casus yazılımların bulunmaması, bunun için bir virüs programı şart. İnternette gezerken de her ilginç şeye tıklamamak gerekli. Bu iki noktaya dikkat ettiğiniz takdirde gayet güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Kapıda ödemeli alışveriş

Bence en güvenli yöntem bu, tabi bu hizmeti her alışveriş sitesi sunmuyor. Ürünü alırsınız paranızı ödersiniz. Ama taksit imkanından yararlanamayacağınız gibi birçok sitede kural olan kargo ücreti dışında kapıda ödemi bedelide kesilmesidir. Çünkü kargo şirketleri bunun için firmalardan para talep etmekte. Yani kapıda ödeme bedeli e-ticaret firmasına ödenen para değil. Kargo şirketlerine ödenen paradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir