İphone 7 Özellikleri, Iphone7 Alınır mı? Telefon İncelemesi

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Dünya’da en fazla tüketilen ve tercih edilen cep telefonu markalarından biri olan iPhone serisi, Apple firmasının çalışmaları sonucunda eşsiz bir kullanım imkanı sunuyor. İphone 7 cep telefonu, serinin tüm birikimlerine ek olarak başarılı bir ürün olma özelliği taşıyor. Şimdi, bu modelin hangi özelliklerde ve ne gibi farklılıklara sahip olduğunu belirtelim.

İphone 7 Modeli Genel Özellikleri

iphone 7 telefon modeli
iphone 7 telefon modeli

Tasarımsal değer olarak İphone 7 oldukça tatmin edicidir. Ancak, Apple firmasının ortaya çıkardığı bu model, geleneksel iphone serisine sadık kalmaktan geri durmadığını da ekleyelim. Önceki modellerde tasarımsal olarak şikayet edilen anten şeritleri, bu modelde kasanın üst ve alt bölmesinde yuvarlatılarak konumlandırılmış ve eksiksiz bir görünüm yaratılmıştır. Göze hitap edici ve son derece sade bir estetizmin olması da, ekstra avantajlarındandır. Veri ve ses akışının Lightning portu üzerinden sağlandığını söylememiz gerekiyor. 3.5mm kulaklık girişine sahip olan kulaklıkların, dönüştürücü niteliği taşıdığını da eklemeliyiz.

İphone 7 Modeli Suya Karşı Dayanaklılığı

İphone 7 modeli, serideki diğer telefonlardan farklı olarak Apple firmasının ilk suya dayanıklı cihazıdır diyebiliriz. IP67 sertifikasına sahip olan bu telefon, yaklaşık olarak 1 metre derinlikte yarım saat kadar su sızmalarına dayanabilme donanımıyla kullanıcılarını memnun etmektedir.

İphone 7 Modeli Ekran Özellikleri

Serinin bozulmadığı ekran özellikleri, 750×1334 piksel çözünürlük ve 4,7 inç büyüklüğünde bir ekranla müşterilerini karşılıyor. Bu modeldeki ekranların basınca karşı son derece duyarlı olduğunu söylememiz gerekiyor. IPS LCD tabanına sahip ekranda, her inç başına 326 pikselde bir yoğunluk sunması da ekstra avantajlarından oluyor. Çözünürlük seviyesi ve ekran boyutunun artmamasının yanı sıra görüntü kalitesinde büyük bir gelişme kat edildiği gözlemlenmektedir. İpad Pro’un 9,7 inç ekran noktası sağladığını ve gelişim gösterdiğini eklemek isteriz.

İphone 7 Modeli Donanımsal Özellikler

Dört çekirdeğe sahip olan İphone 7 cep telefonu modeli, Apple 10 Fusion işlemcisinden güç almaktadır. Yaklaşık olarak 2,4 GHz hızına ulaşabilecek bu telefon, işlemci selefine göre güçlü bir kullanım sunacaktır. Serinin devam niteliği taşıması, ekstra birçok olumlu faktörü de ortaya çıkarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir