İşte Sağlıklı Kilo Verdiren Diyet Listesi!

Categories DiyetPosted on

Zayıflamak için diyet yapmayı düşünen ve sağlıklı bir diyet yapmayı hayal edenlere bir müjdemiz var. İşte sizler için yapılmış ve onaylanmış en sağlıklı diyet listesini paylaşıyoruz.

Her kadın ve erkek için fit görünmek ve göbek sahibi olmamak en büyük isteklerdendir. Genelde bunun için insanlar yediklerine dikkat etseler de bir uzman görüşü alınmadan diyete başlanmamalıdır. Mutlaka alınan kalori miktarının da hesaplanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlıklı diyetler ile yola devam edilmesi de gerekmektedir. Hem fazla kilolardan kurtulmak hem de daha sıkı bir vücuda sahip olmak için bir taraftan da sporu ihmal etmemek gerekir. Yine de birkaç diyet önerisi ile sizlere daha sağlıklı kilo nasıl verilir anlatabiliriz.

Dukan Diyeti

Fransız kadınların kullandıkları ve son derece faydalarını gördüğü bu diyet çeşidinde et ile diyet yapılmaktadır. Sadece 4 adet maddenin bulunduğunu da ifade edebiliriz. Diyeti iyi takip ederseniz 5 gün içinde 3 ya da 4 kilo kadar verebilirsiniz. Bir adı Danimarka bir adı ise İsveç diyeti olarak bilinen bu diyette kişiye özel bir yiyecek listesi hazırlanmaktadır. Yani istediğiniz gibi kafanızdan şunları yemesem gibi bir mantık yürütülememektedir.

Canan Karatay Diyeti

Çok fazla popüler olan bir diyet olduğunu ifade edebiliriz. Bu diyetteki en güzel olay da aç kalmadan kilo vermektir. Her gün en az 3 öğün yemek yeme şartı bulunmaktadır. Öğünler sırasında yemek yemeden önce mutlaka az da olsa tok olmanız gerekmektedir. Hafif ve doyurucu öğünler ile bir gün içinde en az 3 ya da 4 kez yemek yemeniz tavsiye edilmektedir. Tabi ekmek de yenmemesi gereken besinler arasındadır.

Ender Saraç Diyeti

Bu diyetin en önemli özelliği de basenlerde ve kalçalarda erimeye sebep olmasıdır. Günlük almanız gereken en yüksek kalori miktarı da 700 kcal olarak hesaplanmıştır. Şok bir etki yapabilecek olan bu diyette haftada 5 kilo verilmesi beklenmektedir. Hem de bir taraftan spor ile desteklendiği zaman basenlerde ve kalçalarda daha da büyük sonuçlar alınabilecektir.

1000 Kalorilik Diyet

Günlük almanız gereken kalori sayısı sadece 1000 kcal olarak belirlenmiştir. Hem de tüm porsiyonlarda her besinden alınması gerektiği de ekstra hatırlatılmaktadır. Yine kişiye özel besinler hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir