Kadın Süet Giyim Modası

Categories ModaPosted on

Size hafta sonu gezmelerimden vitrinlerde gözüme takılan moda akımlarını sizlerle paylaşmak istedim. Sezonun tüm mağazalarının tek modası süet modası ve devamında gelen beyaz kumaşlar.

Nereye baksam her askıda süet!

Püsküllüleri olsun, boncukluları olsun, nakışlıları olsun .

O kadar farklı modeller çalışmışlar ki aynı kumaş ne çeşitlere girmiş inanamazsınız. Tesettürlü olmayan bayanların modelleri ayrı bizim için tesettür giyimde yapılan modeller farklı. Süet kahve kumaştan yapılmış tesettür giyim için uzun elbise modellerini denemeden duramayabilirsiniz. Kadın süet modasında  bu sezon daha çok hardal, kahve sarı tonlar kısaca çöl tonları kullanılmış. Aslında birazda bohem tarzı tesettür giyimi andıran tasarımlar yapılmıştır.

Bakalım süet ne demekmiş…

Süet  Nedir?

Süet aslında bir hayvan derisidir. Keçi oğlak gibi hayvanların derisinden yapılır ama buna karşıyız. İmitasyon modelleri kullanıp çevremizi korumuş oluruz. Süet aslında hatalı derilerin zımparalanmasıyla yapılır. Bu yüzden bir deri kumaşa nazaran daha ucuzdur.

süet modasi

 Süet Nasıl Temizlenir?

Süet kumaşları ne kadar çok seviyoruz ama aklımızda tek soru süet nasıl temizlenir? Süet aslında yazın giyilmesi gereken bir kumaş cinsidir. Çünkü tozu kiri hemen tutan bir kumaştır. Süet bir ceket modelini yağmurlu bir günde giydiyseniz eğer eve geldiğinizde şekil bozulmaması için ceketinizin kollarını daha ıslakken hemen doldurun kalıp gibi durmasını sağlayın.

tesettür süet

Tesettür uzun etekler modellerinde kullanılan süet kumaşlar fermuar ve düğme detayları kullanılarak daha farklı spor hava katılmaya çalışılmış. Kadın süet modasında etek boyları fazla uzun tutulmamış bilek üzerinde tasarlanmıştır.

süet püsküllü kadın elbise

Tabi tesettür giyimde yelek ve ceket modellerini unutmamışlar püskül detaylarını ekleyerek harika ceket modelleri tasarlamışlar. Bu süet tesettür yelek modellerini krem pantolon yada eteklerle giyerseniz şık olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir