Kadınlar Evde Cilt Bakımını Nasıl Yapmalılar?

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

Canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için ilk önce cildinizin temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra yaş konusunda da akıllarda soru işareti bırakmak için ilk olarak cildinizi mümkün olduğunca kimyasal maddelerden uzak tutmanız gerekmektedir. Bu konuda da uzmanlar her zaman için desteklerini sunmaktadır ve evde cilt bakımı yapılması konusunda yardımlarda bulunmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere evde günlük ve kolay cilt bakımı nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatacağız.

Cildinizi Nemlendirin

İlk kurallardan biri cildin nemli olmasını sağlamanızdır. Bunun için nemlendirici kremlerin yardımını almanız gereklidir. Aynı zamanda sık sık yüzünüzü yıkamanız da en yararlı desteklerden biri olacaktır. Sabun ile yüz yıkama alışkanlığınız varsa bunun için özel olarak üretilen zaytinyağlı sabunlardan yardım almanız da tavsiyeler arasındadır. Salatalıklı olan nemlendiriciler de cildi canlandırmak için oldukça yararlı olan kremlerdendir. Hemen evinizde kabuğu soyulmamış bir adet salatalığı rendeleyebilir ve bunu 15 dakika kadar bir tencerede kaynatabilirsiniz. İçine soğuduktan sonra 25 gr. kadar badem yağı ve 1 kaşık kadar da sıcak süt ekleyin. Malzemelerin hepsini iyice karıştırdıktan sonra da yüzünüze sürmelisiniz. Bir gece bu şekilde yatın ve sabah yüzünüzden çıkarın.

Tonikleme Yapın

Cildin en büyük yardımcılarından biri de toniklerdir. Siyah noktalardan kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı olabilmesi için bu toniklerden destek alabilirsiniz. Hem de kimyasal içerik barındırmayan gül suyunu da tonik olarak kullanabilirsiniz. Daha sağlıklı ve daha etkili olacağını ifade edebiliriz. 10 dakika kadar bu karışımı yüzünüzde beklettikten sonra güzelce yıkayabilirsiniz. Cildinizin daha da canlı olduğunu göreceksiniz.

Kremler

Nemlendirici görevi gören kremlerin her zaman vücudu beslediği de görülmektedir. Bunun yanı sıra kimyasal içerikleri fazla olan kremlerin yüzde olumsuz etki bırakabileceğini de hatırlatmak isteriz. Evinizde kendiniz için salatalıktan yapılmış karışımı kullanabilirsiniz. Bunun yanında 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağını, 2 ya da 3 damla kadar anemon yağını, 5 damla kadar çörek otu yağını karıştırarak yapabileceğiniz bir karışım ile yüzünüze dost bir malzeme oluşturabilirsiniz. Cam bir kapta bu karışımı bekletmeniz devamlı olarak ömrünü de uzatacak olan bir seçenektir. Aynı şekilde sürekli yüzünüzü temiz tutmak da size fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir