Kamp Malzemeleri Listesi Yaparken Dikkat Edilecekler

Categories GeziPosted on

Bütün yaz bir çok kamp tecrübeleri kazanmış biri olarak bu yazımda size kamp malzemeleri listesi nelerdir , yanımızda olmazsa olmaz kamp için gerekli malzemeler neler olmalı anlatacağım.

Yaz bitti ne kampı demeyin sakın. Eskiler derki eylülde pastırma sıcakları başlar. Demem o ki kamp yapmak için hala en güzel vakitler devam ediyor. Bunun yanı sıra şahsen en sevdiğim havalar sonbahar havaları hem sıcak değil temiz bir kamp olur hem de soğuktan donma şansınızda çok düşük ihtimaldir.

Şimdi kamp malzemelerine gelelim.

Kamp çadırı

Tabi kamp denince akla ilk gelen malzeme çadır olması gerekir. Ama çadır seçimizi gerçekten iyi yapmalısınız. Ucuza kaçalım aman kapalı birşey olsun yeter der iseniz baştan yanılıyorsunuz derim. Çadır ve konforu kampın güzel geçmesini sağlayan en önemli unsur. Yani orta hallide olsa iyi bir çadır almanız gerekli. Su geçirmemesi ve havadar bir yapıya sahip olmasına çok dikkat etmelisiniz.

kampa giderken gerekli malzemeler

Çadır altı matı

Önemsizmiş gibi görünse de çadırınızı korumak için en önemli şey olduğunu unutmayın. Zemindeki cisimler çadırınızın altına zarar verebilir.

Uyku tulumu

Çadır içinde kullanmak için mevsimlik olarak satılan uyku tulumlarından almalısınız. Kampta ne kadar az ve hafif yer kaplayan şeyler taşımak önemlidir fark edeceksiniz. Bazen araç ile girilmeyen yerlerde taşımak durumunda kalabilirsiniz eşyalarınızı ya da araçsız da kamp yapmayı planlayanlardan olabilirsiniz. bu yüzden uyku tulumu olmazsa olmazlarınız arasında olmalıdır. Bir önerimde çift iseniz uyku tulumu alırken fermuardan birleşen çift olabilen tulumlardan almayı deneyebilirsiniz.

Zemin matı

Bir mat daha var ki rahat bir uyku için çok önemli. Çadırın altındaki cisimlerin eğri yerlerini hissetmemek için uyku tulumunun altına çadırın içine koymak için mat almalısınız. En az 3-5 cm alırsanız dahada rahat edersiniz.

Aydınlatma çeşitleri

Kamp malzemeleri listesi içinde unutmamız gereken en önemli şeylerden biri de çadırların içinden devam ederken aydınlatma çeşitleridir. Hareket halinde rahat kullanmanız için kafa lambası çadır içinde kullanmanız için biraz daha büyük bir ışıldak almalısınız. Size önerim yine pilli cihazları tercih etmek olsun. Şarjlı cihazlar çünkü sizi yarı yolda bırakabilir.

kamp alanları

Kamp malzemeleri listesi içine kamp sandalyesi ve kamp masası eklemeyi unutmayın

Artık yere örtü serip piknik yapma olayları mazide kaldı diyebiliriz. Bu yüzden katlanan sandalye ve masa almanız daha rahat bir kamp geçirmenizi sağlar.

ilk yardım seti: Kampta olası ciddi bir durumda en önemli şeydir.

Bıçak, balta ,çekiç : Odun kırmak için balta çadırı kurmak için çekiç lazım olacaktır.

Kağıt havlu , tuvalet kağıdı, pudra

Kibrit, çakmak

Yemek için plastik kap kacak, demir tava

Çöp poşeti, yiyecekler için buzluk çanta ,

Powerbank: Bir kaç tane olsa daha iyi olu kamp süresine göre.

Kamp malzemeleri listesi hazırlığınızı yapmadan önce uzun düşünmelisiniz. Genelde ıssız yerlerde kamp olanağı olduğu için unutkanlığınız gününüzün kötü geçmesine neden olabilir.Bu yüzden bir kaç gün önceden hazırlıklara başlamanız daha iyi olacaktır. Şimdi geriye sadece kamp alanını seçmek kaldı. İlerleyen yazılarımda size önerilerde de bulanacağım hatta ilk olarak İstanbul’a yakın ballı kayaları tercih edebilirsiniz. Denemeleriniz için yakın konumlar daha iyi olacaktır.

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir