Keten Tohumu Diyeti Nasıl Yapılır?

Categories Cilt Bakımı, Diyet, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Sevgili bayanlar yazımızda keten tohumu nedir? Keten tohumu diyette nasıl kullanılır? Keten tohumu faydaları ve keten tohumu kalorisi hakkında bilmediğiniz tüm sorular cevapsız kalmayacak. Keten tohumu diyeti ile kilo vermek artık daha kolay olacak. Bugün ki yazımızda hanımlar kilolarından yavaşça kurtulurken hem de sağlıklı ve formda kalacaklar. Birçok yararı bulunan keten tohumunu tanımayanlar için tüm soruları yanıtlayacağız. Fazla sabırsızlanmadan keten tohumu diyeti nasıl yapılır açıklayalım.

Öncelikle “Keten Tohumu” Nedir Açıklayalım…

keten tohumu çiçeği

Kullandığımız bitkisel bir madde olsa da tam olarak ne ve nasıl oluştuğunu bilmemizde yarar var.

Keten tohumu kireçli topraklarda büyütülen yeşilbaşlı bir bitkidir. İçerisinde her çiçeğinden 2 adet tohum çıkar. Çıkan bu kahverengi tohumlara keten tohumu denir.

Diyette Nasıl Kullanır?

keten tohumunun diyette kullanımı

Keten tohumu aktarlarda hem toz halinde öğütülmüş hem direk tohum olarak isterseniz de yağ olarak vardır. Ama biz genelde tohum olarak almanızı tavsiye ederiz. Daha sonra kendiniz öğütebilirsiniz.

Keten tohumu diyeti tek başında bir tatlı kaşığı her yemekten önce yendiği zaman yaşanan tokluk hissi kilo vermenize yardımcı olacaktır. Tek olarak sevmeyenler için yoğurt ile karıştırıp yemekte faydalı olacaktır. Yoğurt diğer yazımız olan yoğurt hurma diyetinde kilo vermede büyük bir yere sahip etkendir bilmekteyiz.

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

keten tohumu faydaları

Keten tohumu sadece kilo vermek değil sayabileceğimiz onlarca faydalara sahiptir.

  • Kemiklerin güçlenmesi
  • Vücutta çıkan yaraların daha çabuk iyileşmesi
  • Kan şekerini düzene sokmak
  • Unutkanlık gidermekte
  • Üst solunum yollarını temizleme
  • Kabızlık
  • Ciltteki lekelenmeler
  • Felç gibi hastalıklarda birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır.

Kaç Kilo Verilir?

Keten tohumu diyetine başlayanlar ve uzmanlar genelde ayda 7-8 kilo verdiğini belirtiyor. Ama tabi ki düzenli bir şekilde diyetinize devam etmeniz gerekiyor. Ayda 7-8 kilo vermekte sağlık açısından hızlı olmaması nedeniyle son dönemlerin popüler diyetleri arasına girmiştir.

Kalori Bilgisi

keten tohumu diyeti

100 gr tohum halindeki keten tohumu sadece 370 kalori olmaktadır. Her öğünde istenilirse sadece yoğurt ve keten tohumu yemek bile yeterli olacaktır.

Keten tohumu diyeti ile sizde fazla kilolarınızdan kurtulurken hem de spor yapmayı unutmayınız. Vücudunuzdaki yağları attıktan sonra şekillendirilmesi için spor ve günlük yürüyüşler her zaman en çok ihtiyacınız olan egzersizlerdir. Sizlere keten tohumu diyette ve zayıflamak için nasıl kullanılır anlattık. Formda kalmanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir