Kış Aylarında Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Categories DiyetPosted on

Kadınların en çok istediği konulardan biri zayıf olmaktır. Bunun için yaz aylarına girerken her zaman için yeni teknikler denemektedir. Halbuki kışın aylarında soğukta kilo vermek her zaman için daha kolaydır. Kesnlikle zor değildir. Belki de çoğumuz soğuğu sevmeyiz ama kilo konusunda en büyük desteğimiz de kış ayları olmaktadır. Kışın zayıflamak dediğimiz zaman evde oturmayı değil aslında yine hareketli olan bir yaşamı kastetmekteyiz.

Soğuk Hava Mutluluktur

Soğuk kış aylarında her zaman temiz havanın ve oksijenin tadının çıkması mutluluğu da beraberinde getirmektedir. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre soğuk havaya çıkıldığı zaman serotonin salgılanma ihtimali artmaktadır. Bu sayede yağların yakılması konusunda vücuttaki çalışmalar da artmaktadır. Aynı zamanda kış aylarında cildin sıkılaştığı da bilinen bir gerçektir. Şişkinliklerin de bu sebep ile azaldığı bilinir. Hem de yüzde bulunan gözeneklerin de sıkılaşması yine bu zamana denk gelmektedir. Yine uzmanlar tarafından soğuk hava estetik desteği olarak nitelendirilmektedir.

Genç Kalmak İçin Soğuğu Sevin

Kilo problemi olan bayanların yaşı da olduğundan daha fazla görünmektedir. Soğuğun her zaman için cildin sıkılaşmasına destek olduğu gibi yağların da yakılmasına izin verdiği bilinmektedir. Bu dönem içinde mikropların da kırılması ile beslenme alışkanlıklarınızın daha çok düzene girebileceğini ifade edebiliriz. Tabi ki her ne kadar soğuk desteklense de yarım saatten fazla süre soğuğa maruz kalındığında hastalıkların kapıda beklediği de hatırlatılmaktadır.

Zayıflamak Soğuk İle Kolay

Vücudun kendini ısıtabilmesi için ilk olarak enerji harcanması gerekmektedir. Enerji ise soğuk havalarda daha yüksek olduğu için kalori yakılması daha kolaydır. Zayıflamanın bu şekilde destek alması ile kış aylarında olması gereken durumdan daha hızlı zayıflandığı bilinmektedir. Hem de kötü kolestrol kontrolü de bu aylarda yapılabilmektedir. Eklem ağrıları da bu sıralarda her zaman azalabilecektir. Özellikle de yaşı ilerlemiş olan kişilerde ağrıların azaldığı zamanın kış ayları olduğunu görebilmekteyiz.

Kış aylarında dışarı çıkmak konusunda sıkıntısı olanlar için buz torbası bile yeterli bir etki sağlayabilmektedir diyebiliriz. Genelde kalori yakmak için buz takviyesi bile kullanılan yöntemlerden biri olarak sayılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir