Kışın Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Categories Güzellik SırlarıPosted on

Kış mevsimi cildimiz için olduğu gibi saçlarımız içinde oldukça zararlıdır. Mevsim geçişlerinden kaynaklı saç dökülmeleri ve kışın soğukluğundan dolayı da saç kuruması görülebilir. Saçları korumak için bazı önlemler almak gereklidir. Yazımızda saçlarınızı kışın olumsuz etkilerinden korunmak için yapabileceğiz şeyleri anlattık.

Soğuk havaların bizleri esir alığı kış mevsiminde saç bakımı nasıl yapılır merak eden erkek ve bayan kardeşlerimiz farketmeden bu yöntemleri uygulayıp sağlıklı saçlara sahip olabilirler.

Isı Değişimleri

dusta adam

Kışın sıklıkla yapılan yanlışlardan bazıları çok sıcak suda yıkanmak ve saçları yüksek ısıda kurutmaktır. Yoğun ısı saçı kurutup zayıflamasını sağlar. Saçları ılık suda yıkamak ve fön makinesini düşük ısıda kullanmak saçlar için oldukça iyi olacaktır. Aslında yazında bu önerilerimizi uygularsanız iyi olur çünkü özellikle saça direk ısı kullanımı saçı yıprattığı için zaman içinde kırılıp kopmasına ve sağlıksız görünmesine neden olur.

Nemlendirmek

Soğuk hava saçları kuruttuğundan dolayı nemlendirmek önemlidir. Saç kışın çok nem kaybettiği için dışarıdan nem takviyesi yapılabilir. Saça nem verecek birçok maske tarifi vardır.  Biz bugün size bir tane nem maskesi tarifi vereceğiz. Bu tarifi düzenli olarak saçlarınıza uygularsanız, saçlarınız kışın olumsuz etkilerinden kurtulacak ve sağlık ve canlı bir görünüme kavuşacaktır

Kışın Saç Bakımı İçin Nem Maskesi

Yumurta ile hazırlayacağınız nem maskesi hem saçlarınızı nemlendirecek hem de içeriğindeki yağ ve protein sayesinde saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı yapacaktır. Kışın saç bakımı için uygulayabileceğiniz en kolay ve en etkili maskelerden birisidir.

Hazırlanışı:

saç bakım maskesi hazırlama
saç bakım maskesi hazırlama
  • 1 adet yumurtayı bir kaba koyarak iyice karıştırın. (Eğer saçlarınız uzunsa ve bir yumurtanın yetmeyeceğini düşünüyorsanız 2 yumurta da kullanabilirsiniz.)
  • Oluşan karışımı saçlarınıza masaj yaparak yedirin ve yaklaşık 25 veya 30 dakika kadar saçlarınızda bekletin.
  • Daha sonra ılık su ile saçlarınızı iyice temizleyin. Bu karışımı 2 haftada 1 uygulamanız öneriyoruz.

Yağlı saç tipine sahipseniz yumurtanın sarısını kullanmamanız iyi olacaktır. Yumurtanın sarısı saçlarınızı yağlandıracağı için sadece yumurta akını kullanmanız yeterlidir.

Kışın saç bakımı için yukarıda belirttiğimiz önerilere dikkat etmenizi ve nem maskesini uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu önerilere dikkat ettiğinizde saçlarınızın soğuktan etkilenmeyeceğini ve çok sağlıklı görüneceğini de belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir