Kol Sarkması İçin Kesin Çözümler

Categories Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Özellikle bazı bayanların ciddi sorunu olarak bilinen kol sarkması sorununa kesin çözüm yollarını araştırarak sizler ile paylaşmaya karar verdik. Aslında her başında yine fazla kilolarımız yatmaktadır. Aldığımız fazla kilolar daha sonradan yaptığımız bilinçsiz rejimler ya da spor olarak da yapılan hareketlerin bile neden olduğu kol sarkmalarıdır. Birden düzensiz verilen kilolar vücutta sarkmalara yol açar. Aslında tüm vücut için geçerli olan bir şeydir. Ama bazı insanlar daha çok bölgesel kilo aldığı için belirgin olmayabilir.

Şimdi kol sarkmaları için araştırdığımız kesin çözümlerden bir bahsedelim.

Sarkmayı Önlemek İçin Düzenli Olarak Su İçmeliyiz.

kol sarkmaları için su için

Düzenli olarak günde 2 litre su içmeliyiz. Tüm diyetlerin tüm sporların başında birinci madde olarak tavsiye edilen su vücuttaki sıkılaştırma özelliğinden dolayı kol sarkmalarınızda da etkili olacaktır.

Kollarımızın Sarkmaması İçin Egzersiz ve Hareketler

kol sarkması için hareketler

Hareket ve egzersizler yaparak direk kol sarkmalarına çözüm bulabilirsiniz. Sizlere şimdi birkaç egzersiz örneği vereceğiz.

  • Sınav şeklinde yapılan egzersizler kol kaslarımız odaklı olduğundan dolayı kolların etlerinin daha da sıkılaşmasına neden olur.
  • Dambıl yardımıyla kollarınızı geriye arkaya ve havaya doğru kaldırıp egzersizler yapabilirsiniz.
  • 2 kolunuzu havaya kaldırıp bükerek diğer kolunuz ile dirseklerinizi iterek yaptığınız hareketler kol sarkmalarınızı engelleyebilir.
  • Hafif tempolu yapacağınız yürüyüşlerde vücudunuz da genel olarak kilo verilmesine ve toparlanmasına neden olur.

Kol Sarkmasına Bitkisel Çözümlerde Kullanabilirsiniz

kol sarması bitkisel çözümü

  • Zeytinyağı ve bal ve yumurta sarısını iyice macun kıvamına getirerek kolunuzun her tarafını eşit olarak sürebilirsiniz. Yumurtanın gereltici etkisini bilirsiniz. Bu karışım sonucunda kol sarkmalarından oluşan etlerin daha da toparlanmasına neden olacaktır. 15 dk tutmanız yeterli olacaktır.
  • Kol sarkmasına bir diğer çözüm ise kil kürüdür. 1 bardak kil zeytinyağı ve buğday ve ardıç yağını karıştırarak yapılan macun kol sarkmalarına sürüp 20-30 dk bekledikten sonra sıkılaşmayı sizde hissedeceksiniz. Haftada 2 kere düzenli olarak yapılan bu işlem eminim önemli etkiler yaratacaktır.

kol sarkması

Kol sarkmalarına kesin çözüm aslında kilo verirken düzenli ve bilinçli olarak spor yapmaktır. Spor yaparak kilo verilen bir vücutta hiçbir sorun olmaz. Sizlere kol sarkması egzersizleri, kol sarkmasını engelleyen hareketler, kol sarkması için egzersiz ve kol sarkması neden olur gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Sağlıklı kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir