Kükürt Sabununun Cilde Faydası Nedir? Ne İşe Yarar?

Categories Sağlıklı YaşamPosted on

Sivilce akne gibi sorunların da adından söz ettiren kükürt sabununu geçenlerde uzun bir yolculukta terminalde keşfettim. Hemen bu sabunun hakkında bir çok  bilgi sahibi olup sizlerle paylaşmak istedim. Bir çok sabun vardı o kadar çok da yararları vardı. Ama bu yazımı sadece cilt güzelliği için ayırdım. Kükürt sabunu nasıl yapılır? Cilde nasıl uygulanır? Günde kaç kez uygulanır? Aklınızdaki tüm sorulara cevap vereceğim.

Kükürt sabunu nasıl yapılır?

Kükürt sabunu yapımı diğer sabunların yapımlarından farksız değildir. Sabun bileşimlerinin içine kükürt eklenerek yapılmaktadır. İçine ek olarak zeytinyağı ve kokoyağı eklenmektedir. Bunların değerleri biraz daha yüksek eklenmektedir. Sonradan kıvamlı bir hale gelince sertleşmesini bekleyip kalıp şekline getiriliyor.

Kükürtlü sabun cilde nasıl uygulanır?

sivilce için kükürt

Kükürtlü sabun hem ciltte hemde saçta  gerçekten güzel etki göstermektedir. Kükürtlü sabun günde kaç defa kullanılır? Önemli olan noktada kullanım şeklidir. Aslında cildinizin yada saçınızın yağ oranına göre kullanım şekli değişebilir. Eğer cildiniz kuru ise kesinlikle kükürtlü sabun kullanmamalısınız.

Kükürt sabunun cilde faydalası nedir?

kükürt sabunu resmi

  • Sivilce oluşumunu engeller
  • Akne oluşumunu engeller
  • Saçlarda yağ dengesini düzenler.
  • Saçlarda parlaklık ve yumuşaklık sağlar.
  • Cildinizin gözeneklerini açar hava almasını sağlar.
  • Mantar gibi bilinen bir kaç hastalığın tedavisinde de kullanılır.
  • Cildi pürüzsüzleştirir.
  • Ciltteki yağlanma oranını su oranını dengeler.
  • Kurutucu özelliği ile var olan sivilcenizin kurumasına yardımcı olur.

Kükürtlü sabunun faydaları yanında bir kaç zararı da olabilir. Bu yüzden tüm cildinize denemeden önce ufak bir alanda denemeniz olası ciddi sorunlarında yaşanmamasını sağlayabilir.

Zarar  eğer cildiniz kuru ise kesinlikle kullanmamanız gereklidir. Daha sonrasında aşırı kuruluktan dolayı gerilerek çatlama ve kanamaya neden olabilir.

Son olarak kükürt sabununu nereden  satın alabilirim diye merak edenler için açıklayalım tabi ki sadece benim gibi terminalde bulacak değilsiniz. Benim aniden karşıma çıkınca derdime derman oldu diyebiliriz. Uzatmandan söyleyeyim bu tür sabunları eczaneden yada aktar tarzı büyük mağazalardan temin edebilirsiniz.

Unutmadan bir öneri daha yapayım internet yada hiç bilmediğiniz bir aktardan almanızı kesinlikle öneriyorum. Daha orijinal ürünler satın almak için daha dikkatli olmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir