Limonlu Su Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Categories DiyetPosted on

Sosyal medyada karşımıza su diyeti ile zayıflayanlar çıksa bile zaman zamanda su diyeti öldürdü gibi haberleri de okumak mümkün. Su diyetiyle kilo verenler, zayıflayanlar var elbet ama bu düşünülen gibi sadece su içip başka bir şey yeyip içmemek değil :) Aşağıda anlatacağımız limonlu su diyeti ile bu diyet hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir veya denemek isteyebilirsiniz.

Önce fiziksel yapımız kuvvetlenmeli

limonlu su

İnsanların sağlıklı yaşayabilmesi için, öncelikli olarak fiziksel olarak daha sağlıklı bir yapıya sahip olması gerekiyor. Bu konuda pek çok uzman araştırmalarına ağırlık verirken, şok diyet uygulamaları sayesinde ideal kilosuna kavuşmak isteyen insanlara çok önemli fırsatlar sunuluyor. Son dönemler içerisinde sıkça duyduğumuz su diyeti, bu konuda insanlar için gerçekten iyi bir fırsat oluşturabilir.

Limonlu su diyetiyle zayıflamak mümkün!

limonlu su diyeti

Özellikle bir kaç kilo fazlası olan insanların, şok diyetlerle forma girme çalışmaları son dönemlerde hız kazandı. Eğer böyle bir sorununuz varsa, sizin de uygulayacak yöntemleriniz ve alacak tedbirleriniz mevcut. Sağlık için hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte, limonlu su içerek kısa zamanda kilo verme şansına sahip olabilirsiniz.

Sabah bir bardak ılık suya limon sıkarak, ilk öğününüzü bu şekilde oluşturabilirsiniz. Ihlamur, papatya ve melisa çayı ile devam edeceğiniz süreçte, alacağınız bu sıvılar gerçekten kilo vermenizde etkili olabilir. Zencefil yine bu konuda etkili olmakla birlikte, toz şeklinde veya çay şeklinde tükettiğiniz zaman, sıvı olarak kilo vermenize katkı sağlayan bir araca dönüşüyor. Yemeklerden önce 2 bardak su takviyesiyle, hem iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz hem de gıda tüketimi konusunda daha kontrollü olabilirsiniz. Yeşilliği bol sebzeler ve çeşitli bitkilerden oluşturacağınız öğünler, şok süreçte diyet için size iyi bir yardımcı olabilir.

Hızlı kilo vermek hiçte zor değil!

su akan çeşme

Ana öğünlerde yemekten önce su içmek iyi bir yöntem. Bununla birlikte ara öğünlerde bitki çaylarıyla destekleyeceğiniz su diyeti, kısa zamanda bir kaç kilo vermek için etkili bir çözüm aracı. Elbette ki sağlıklı bir fiziki yapıya sahip olmak için, pek çok insanın kilo vermesi gerekebilir. Eğer kilolarınız daha çok ve sorunuz bu konuda daha büyükse, farklı diyet uygulamaları size bu konuda yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir