Liposuction Nedir? Hakkında Neler Bilmeliyiz?

Categories Diyet, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Kilo vermek dendiği zaman ilk olarak akıllara gelen uygulamalardan biri cerrahi desteklerdir. Burada da görebileceğimiz uygulamalardan biri liposuction ameliyatlarıdır. Tabi ki halk arasında her ne kadar duyulsa da liposuction ameliyatı basit ve herkesin olabileceği kadar gerekli bir ameliyat da değildir. Bilinen yanlışların düzeltilmesi ve toplum içinde herkes tarafından yapılmasının istenmesi gibi sorunların da önüne geçilebilmesi için önemli bilgileri öğrenmek gerekir.

Liposuction Nedir(Hakkında Bilgi)

liposuction

Liposuction vücudun karın,  kalça ve yüz gibi belli bölgelerinden dirençli yağ dokularının cerrahi bir operasyon ile alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi işlemidir.

Diyet Önemli Mi?

Fazla yağların cerrahi destek ile alınması anlamına gelen liposuction ameliyatı, hekimler tarafından belli kilolarda olan ve hastalık tetkiklerinin yapılması ardından karar verilen önemli bir ameliyattır. Bunun için ilk olarak çok fazla kilosu olan kişilerin bu ameliyat için uygun olmadığını ifade etmek ile başlayabiliriz. Yani kişiye özel bir diyet listesi ile ilk olarak olması gerekenin çok üzerinde olan kilolardan biraz olsun arınılması desteklenmektedir. Zaten bu ameliyatlar fazla kilolardan kurtulmak için değil, bölgesel olarak yağların alınması için kullanılmaktadır. Diyet döneminde mutlaka gazlı ve çok şekerli besinlerden uzak durmanız önerilmektedir. Bu diyetin yapılmasındaki temel amaç hangi bölgeye ameliyat yapılacağının kolay tespit edilmesidir.

Tam Olarak Bu Ameliyat Neyi Kapsar?

Kilo azaltmak ya da diyet olmadan bu ameliyatın vücut hatlarına etki etmeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Sadece bölgesel olarak inceltme çalışmasıdır. Bunun için de çok yüksek kilo değerlerine sahip olan insanlar ve şeker, kolestrol gibi rahatsızlıkları olan kişiler bu ameliyat için uygun değildir. 18 yaşından büyük olan herkes için ameliyat uygulaması yapılabilmektedir. Anestezi alınarak yapılan bir işlem olduğu için mutlaka kontrollerin yapılması da gerekmektedir. Bölgelerde biriken yağ molekülleri bir müddet sonra sayısını sabit olarak tutmakta ve yağ olarak görülmektedir. Bu ameliyat sayesinde burada bulunan fazla yağ moleküllerinin yok edilmesi sağlanmaktadır.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanede anestezi alınarak yapılan bir ameliyattır. Temiz ve hijyenik bir hastane olması önemlidir. Ameliyat sonrasında 1 gün kadar hastanede kalınması gerekmektedir. Bir gün sonra işe gidilebilse de yaklaşık olarak 1 ay kadar korse takılması gerekmektedir. Aynı zamanda bu 1 ay içinde de güneş ışınlarından korunulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir