Makyajsız Güzel Olmanın Yolları Nelerdir

Categories Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Biz bayanların makyaj ile ne kadar uğraştığımı bilmeyen yoktur. Makyajsız da güzel olmanın yolları nedir, makyajsız güzellik sırları nelerdir açıklayalım dedik. Kullandığımız ürünler bir o kadar kimyasal yollar ile yapılmaktadır.   Kimyasal yollar ile yapılmayan bitkisel ürünler ise fiyat olarak diğer ürünlere göre pahalı olmaktadır. Bu güzden güzel görünmek için harcadığımız masrafları düşünürsek makyajsız güzel görünmenin püf noktalarını açıklayalım.

Bol Bol Su İçerek Cildinizi Canlandırın…

su içen kadın

Günde en az 1 lt su tüketerek cildinizi daha nemli daha sağlıklı tüketebilirsiniz. Su cildinizin toksinlerden arınarak daha canlı ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Dışarıdan losyonlar ile ne kadar besleseniz de suyun etkisi kadar büyük olamaz.

Günde En Az 8 Saat Uyuyun…

uyuyan bayan

Uyku düzeninizi daha iyi ayarlamalısınız. Geç saatlerde uykusuzluk yaşayarak uykuda canlanan cildinizi yormaya başlarsınız. Bu yüzden gece düzenli olarak 8 saat uykunuzu almanız gerekmektedir. Hatta öğlen 1 saatlik yapılan şekerlemenin vücuda ve cilde etkisi büyüktür.

Göz Çevrelerinize Dikkat Edin…

göz altı morlukları

Genelde biz bayanların gözaltı morluk ve şişliklerimizi kapatmak için kullandığımız kapatıcılar yüzümüzde yavaş yavaş kırışıklığa doğru gitmesine neden oluyor.  Bu yüzden yatmadan önce göz çevremize süreceğimiz nemlendirici kremler ve hatta serumlar da kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için gözaltı morlukları nasıl geçer başlıklı makalemize tıklayabilirsiniz.

Kaş Ve Kirpiklerinize Düzenli Bakım Yapın

kaş ve kirpik güzelliği

Makyajın yani sıra kaş ve kirpiklerimizde özen göstermeniz gerekmektedir. Kaşlarınızın gereken bakımını her zaman düzenli olarak yapmanız kirpiklerini özel yağlar ile beslemeniz temizliğine önem vermeniz sonucunda cildinizin güzelliğinde etkisi olan büyük bir parçayı da tamamlamış olacaksınız.

Haftada 1 Defa Peeling

yüz bakımı

Haftada bir hazır peelingleri kullanarak cildinizi temizlemelisiniz. Sadece 15 dk uğraşarak tüm cildinizi siyah noktalardan ve aknelerden kurtulabilirsiniz. Sonucunda cildinizde temizlemeye ve ferahlığa rastlayacaksınız.

Yediklerinize Özen Gösterin…

besinlerin guzel olmaya katkısı

Yediklerinize özen göstermeniz en önemli etkendir. Fazla yağlı yiyeceklerden uzak durup meyve ağırlıklı ve günde bir kez en az bir kase yoğurt yemelisiniz.

Spor Yaparak Güzelleşin

spor yaparak güzelleşme

Cildinizin parlaması, yüzünüzdeki kırışıklığı engellemesi, sivilceleri yok etmesi, ışıltılı ve daha az dökülen saçların kazanılması, toplu bir vucut, fit bir duruş ve en önemlisi sağlığınız için spor yapmanızı öneririz.

Kendinize Güvenin

adriana lima makyajsız hali

Kendinize güveninizin cildinizde gösterdiği büyük değişimi sizde deneyerek fark edeceksiniz. Makyajsız da güzel görünmenin yollarının en önemli etkeniniz unutmayın. Adriana Lima sizleri makyajsız da güzel olmak konusunda oldukça gaza getirebilir.. Lima’dan ilham almanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir