Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

Categories ModaPosted on

Havalar ısınmışken soft renklerin başında gelen mavi renk kombinleri nasıl yapılır anlatalım istedik. Öncelikle mavi rengin tonlarını yazın sıcak havasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah ve koyu kıyafetlerden yazın uzaklaşmanız tesettürlü hanım arkadaşlar için daha rahatlık olacaktır. Bilindiği gibi koyu renkler ısıyı daha çok içerisinde toplar.

Şimdi zaman kaybetmeden mavi renk nasıl kombinlenir bakalım.

Tesettürlü Buz Mavisi Kombinler

buz mavisi kombini

Buz mavisini bu yaz kıyafetlerinizde ana renk olarak seçebilirsiniz. Resimdeki gibi buz mavisi tonlarını tüm kıyafetlerinizde toplayabilirsiniz. Bir tek desenli gömlek ile tamamlanan kombinler yapabilirsiniz. Bu tür kıyafetlerinizin aksesuar renkleri gümüş ayakkabı tonlarınızda lame tonlarında olmalıdır. Yine yaza özel aksesuarlar ile mavi renk kombinlerinizi hazırlayabilirsiniz. Yukarıdaki kombinleri Armine markasında bulabilirsiniz.

mavi rengi kombinleri

Yine Armine markasından son zamanların modası önü düğmeli etekleri kuşak ekleyerek daha tarz hala getiren tasarımları etek şeklinde mavi renklerle birleştirebilirsiniz. Etek ve eşarp uyumu yaparak yine mavi renkleri kombinleyebilirsiniz. Şunu söylemeliyim ki maviye en çok uyumlu renk kesinlikle beyaz rengidir.

Zıt Tonlar Tercih Edin

mavi tesettür kombin önerisi

Mavi kombin önerilerimize birkaç örnekte Alvina markasından yapalım dedik. Yaza özel hem uygun fiyatta hem de kaliteli kombinlerden oluşan alvina tasarımlarından mavinin en şık tasarımlarını seçtik. İlk resimde genelde bu sezon görülen püsküllerin yazlık kumaşlarda hırkalarda buluşmasını görüyoruz. Mavi tonları timsah derisi şeklinde dizayn eden Alvina koyu mavi renk eşarp kullanarak yazlık hırka ile kombin oluşturuyor. İçine her zamanki gibi beyaz gömlek kullanarak mavi rengi daha çok ortaya çıkarıyor.

tesettürde açık mavi kombinler

Diğer resimde ise daha sade kombinden oluşmaktadır. Mavi beyaz gömlek seçimini beyaz pantolon ile tamamlamışlar. Zıt renkler ile bordoyu kullanarak ayakkabı ve eşarp uyumunu yakalamışlardır. Alvina markasının bu tuniğini 119tl fiyat ile satın alabilirsiniz. Alvina’nın outlet kısmından da yararlanabilirsiniz.

Maviyle Uyumlu Renkler Nelerdir?

mavi uyumlu renkler

Eğer mavi renginin yanına hangi rengi yakıştırırım diyorsanız; “yeşil, beyaz, siyah, mor, krem, turkuaz, ten rengi ve toz pembe” renklerini seçmeniz doğru bir seçim olacaktır.

Sizde nasıl mavi rengi kombinleri yapabilirim diye düşünenlerdenseniz mavi tonlarını soft renklerden seçip beyaz ile ya da daha belirgin tasarımlar isterseniz çok zıt renkler ile kullanabilirsiniz. Mavi tonlarını tatlı pudra renkleriyle de birleştirebilirsiniz. Mavili günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir