Maydanoz suyu ile zayıflamak ve maydanoz suyunun faydaları

Categories DiyetPosted on

Doğada sağlığın her bölümü ile ilgili mucizevi şifalı bitkiler var. Onlardan bir tanesi de maydanoz. Daha öncede maydonoz çiğnemenin ağız kokusunu giderdiğinden bahsetmiştik.  2000 yılı aşkın süredir insanlar tarafından yetiştirilip kullanılan maydanoz A, C ve K vitaminleri, beta karoten içeren demir ve folat bakımından çok zengin bir besin kaynağıdır. Sağlığa bir çok faydası bulunan maydanozun suyu ise zayıflama konusunda popüler olarak kullanılır ve oldukça etkilidir.

Yazımızda maydanoz suyu ile zayıflama, maydanoz suyunun faydalarımaydanoz suyu kürü nasıl yapılır ve nasıl kullanılır anlattık…

maydonoz suyu zayıflatırmı

Maydanoz suyunun zayıflamaya faydaları

Maydanoz suyu, ünlü diyetisyen ve sağlık bilimci İbrahim Saraçoğlu ve diğer uzmanlar tarafından sıklıkla zayıflama konusunda etkili olduğu söylenen bir bitkisel çözümdür. İbrahim Saraçoğlu maydanoz suyu zayıflatır mı sorusuna karşılık olarak şu şekilde cevap veriyor?

Tek başına maydanoz suyu yeteri kadar zayıflatıcı değilidir. Diüretiktir. Vücuttan su atar. Zayıflatıcı gücünden faydalanabilmek için limon suyu ilave edilmesi gerekir. Bu kürü de 15 günden fazla kullanmamak gerekir. 15 gün boyunca da ancak 1-2 kg zayıflanabilir.

Buradan anlayacağımız evet, maydanoz suyu zayıflama konusunda etkili bir yöntemdir ancak tek başına değil, ilavelerle birlikte bir kür oluşturarak.

Maydanoz suyu kürü, sağlığınızı tehlikeye atmadan; doğru orantılı bir şekilde zayıflamayı sağlamaktadır. Maydanoz suyu kürü zayıflamaya karar verdikten sonra vücudunuz halsiz düşmeden, ağrılarınız, bulantılarınız olmadan, günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayarak, kanı temizleyip kansızlığa engel olarak kilo verebilmenize olanak sağlar.

Maydanoz suyu kürü nasıl yapılır?

Maydanoz suyu küründen sürekli bahseden, duyulmasını sağlayan İbrahim Saraçoğlu’nun maydanoz suyu kürü için 16 sap köy maydanozu, 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yarım su bardağı klor içermeyen su kullanılıyor.

Daha sonra malzemelerin tamamı bir kapta karıştırılıp, robotta orta ayarda 1 dakika süre ile karıştırıldığında hazır hale geliyor.

maydanoz suyunun zayıflamaya faydası

Maydanoz suyu kürünün kullanımı

Maydanoz suyu kürünü 15 gün boyunca her sabah yarım su bardağı için. 15 günden fazla kullanımı sağlığınız açısından tehlike yaratabilir. Kullanacaksanız dahi 15 günün sonunda 1 hafta ara verip daha sonra tekrar uygulayın. Ayrıca günlük kullanımda 60 gramdan fazla maydanoz suyu tüketilmesi önerilmez.

Hamile kadınlara ve düşük tansiyonu olan kişilere tansiyonlarının düşmemesi adına önerilmez.

Yazımızda detayları ile anlattığımız maydanoz suyu kürü ile 15 günde 1 buçuk  – 2 kilo verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir