Memetali Kimdir, Memetali Twitleri, Memetali İnstagram

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Bu makalemizde sizlere son günlerin twitter fenomenlerinden birisini tanıtacağız. Sizlerin de yakından bildiği ve sevdiği @Memetali nickli twitter fenomeni. Herkesin kafasında memetali kim, memetali gerçek ismi nedir gibi birçok soru olduğunu biliyorum. Fakat biz bu yazımızda bunlara değinmek yerine memetali’nin sevilen paylaşımlarına ve sizlerin bu paylaşımları nasıl takip edebileceğiniz konularına değinelim. Memetali ülkemizde twitter ile tanınmaya başlayan bir fenomen olarak bilinmektedir. İlk olarak sosyal medyada caps fotoğraflarından kendine bir profil fotoğrafı belirleyen @memetali rumuzlu fenomen bu fotoğraf ile tüm dikkati çekmeyi başardı. Ardından memetaili tabiki de ismi yani kullanıcı adı ile dikkat çekti. Mehmetali ismini memetali yaparak aslında atacağı tweetlerin nasıl olacağını bir nebze bizlere hissettirmişti.

  • Memetali Tweetleri

memetali tweetleri

Memetali tweetleri sosyal medya üzerindeki bayan kullanıcılar tarafından en çok beğenilen tweetler. Bazıları” Ne kadar salakça” gibi düşüncelere kapılsa da memetali saf ve aşık bir kişilik olarak kendini gösteriyor. Sıla hayranı olan hatta Sıla’ya aşık olan memetali onunla fotoğraflarını instagramda paylaşarak Sıla’ya olan aşkını ilan etmekten de çekinmiyor. Memetali kısa sürede instagram, twitter ve facebook gibi sosyal ağlarda bir milyona yakın takipçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Tabiki memetaili hakkında birçok kişi önce bu karakter gerçek mi böyle birisi var mı diye düşünüyor. Fakat tabiki @memetaili hayali kurgusal bir karakter. Fenomen olmak için çok iyi düşünülmüş ve başarılmış.

  • Memetali duygusal bir karakter.
  • Memetali Sıla’ya aşık ve ondan asla vazgeçmez onu her fırsatta kıskandığını söyler.
  • Memetali’nin en büyük hayali Sıla ile evlenmektir.
  • Memetali erkek kız ilişkilerine oldukça duygusal yaklaşan bir karakterdir.
  • Tweetleri konuşma dilinde yazılmış olup birçok kelimede hata vardır.(Genellikle bu hatalara gülen takipçileri memetaliyi en çok bu yüzden sevmektedir. )
  • “ne kadar …. bir erkek” akımını başlatan memetali sosyal ortamlarda erkek kız ilişkilerinde bu kalıbın da çok kullanılmasına sebep olmaktadır. Tweetlerinde kurguladığı basit erkek kız diyaloglarından sonra kızın erkeğe hayranlığını komik bir şekilde ifade eden ne kadar …. bir erkek kalıbı ile oldukça hayran toplamıştır. Memetali twitter, memetali instagram ve memetali facebook hesabını takip etmek isteyenler linklerden takip edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir