Mezuniyet Balosu İçin Tesettür Önerileri

Categories ModaPosted on

İşte o an geldi çattı. Mezuniyet balosu için tesettür giyim önerileri arıyorsunuz.  Bitmez bu yıllar bu dersler dediniz ama emin olun bitince su gibi geldi geçti diyoruz. Ah keşke dönsek bu öğrencilik yıllarına diyoruz. Lisenin çılgın halleri, üniversitenin özgür zamanları …

Bu harika geçen öğrencilik yıllarının son noktası olan mezuniyeti de şanına yakışır bir şekilde tamamlamak son görevimizdir.Mezuniyet için her genç kızın harika hayalleri vardır. Hayalimizde şahane mekanlar da muhteşem kutlamalar vardır umarım. Bu son geceniz mükemmel olmalısınız.

Mezuniyet yaz aylarında olduğu için kıyafet seçimlerini zamana ve mekana uygun olarak yapmakta fayda vardır. Genellikle tesettür abiye modellerinden elbise modelleri tercih edilir mezuniyetlerde. Tek parça tesettür elbise modelleri her zaman en zor zamanlarımızda tamamlayıcımızdır.

2015’in Gözde Rengi Beyaz

mezuniyet beyaz elbise

Mezuniyet Balosu İçin Tesettür Elbiseler

Gelelim elbiselere beyaz renk elbise modellerini bu yaz mezuniyetler de çok görüceğiz. Genellikle beyaz renkler şifon kumaşlardan  kullanılmış ve sizin masumiyetinizi gösterme k için hazır beklemektedir.Yalnız beyaz  tesettür elbise modellerini kullanırken unutmayalım biraz daha fit bir vücuda ihtiyacımız var.

Ben siyahtan şaşmam derseniz, asaletiniz den yanınızdan geçilmez, yada mavi  olsun yeşil olsun sonsuz huzur dolu olmak istiyorum da diyebilirsiniz.

mezuniyet elbise önerleri

Tabi renklerin en çarpıcısı en tutkulusu kırmızıyı da unutmayalım. Kırmızının tonlarını mezuniyet gecenizde kullanarak tüm hayran bakışları üzerinizde hissedebilirsiniz. Gecenin hafif rüzgarında uçuşan etekleriniz kıyafetinizin havasını daha da çok ortaya çıkaracak. Elbiselerde belden kesim ve açılan kloş etekler çok moda.

Kollardan etek uçlarınıza uzanan ince şifon kumaşlardan pelerinler kullanarak da elbisenize farklılıklar katabilirsiniz. Kıyafetlerinizde bence pullardan ağır şatafatlı aksesuarlı seçeneklerden kaçının unutmayın düğüne değil mezuniyete gidiyorsunuz.

Kıyafetinizin altına ayakkabı olarak platform topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Eğer siyah değilse elbiseniz siyah ayakkabı tercih etmeyin derim açık renk ayakkabılar kıyafetinize şık bir görünüm katacaktır.Tabi ki çanta ve ayakkabı uyumunu unutmamalısınız ayakkabılarınız ve çantanız genelde aynı desenden aynı renkten olursa daha hoş görüntü yakalarsınız. Çanta ayakkabı kısaca aksesuar seçiminizde dikkatli olmanızda yarar var yoksa kıyafetinize gölge düşürmek eminim istemezsiniz. Başörtüsü seçiminde de titiz davranıp kıyafetimin tonlarına uydurmalıyız .

Ve gece başlasın yıldız sensin…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir