Miyom Neden Oluşur Ve Miyoma Ne İyi Gelir?

Categories Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Kadın hastalıklarının başında gelen miyom nedir? Tedavisi nasıl olur? Miyoma ne iyi gelir ve neden oluşur? Tüm sorularınızı bugün yaptığımız incelemeler ile cevaplayacağız.

Miyom Nedir?

miyom nedir

Genelde tüm kadınlarda rastlanabilecek miyomlar aslında birer tümör çeşididir. Miyom 35 yaş üstü kadınlarda daha çok görülmektedir. Ama günümüzde yaş skalası daha da aşağıya çekilmektedir. Biz kadınlarda bulunan östrajen hormonunun etkisiyle büyümekte yâda çoğalmaktadır. Bu yüzden menopoza giren kadınlarda küçülme eylemi göstermektedir.

Miyom Çeşitleri Nedir?

miyom çeşitleri

Üç tip miyom çeşidi vardır. Rahimin içinde olan sadece adet dönemlerinde kanamayı çoğaltan ve uzun günler sürmesine neden olan submuköz miyomlardır.

İkinci rahim kaslarında olan adet döneminin ağrılı ve baskılı geçmesine neden olan intramural miyomlardır. Kadınlarda en çok görülen çeşididir.

Son olarak rahimin dışında büyüme yapan ama ağrı gibi sorunlar yaşatmayan subseröz miyomlardır. Bu miyomlar sadece vücutta ağrılar yapar.

Miyom Neden Oluşur?

Miyomların oluşum sebepleri 3 nedenden bilinmektedir. Genetik gelişim, hormonlar ve diğer nedenler olarak bilinmektedir. Genetik nedenlerden dolayı rahimde oluşan miyom çeşididir. Hormonlardan olan çeşit ise hamileliğe kadını hazırlayan hormonlardan dolayı oluşmaktadır. Son olarak vücuttaki insilün ve diğer etkenlerden dolayı oluşmasına neden olur.

Miyoma Ne İyi Gelir?

ne iyi gelir, nasıl geçer ve tedavisi

Miyom tedavisi esnasında bitki kürlerinin de etkisi çok büyüktür. Miyoma iyi gelen şifalı bitkiler aşağıdaki gibidir.

  • Soğan Kürü: Soğanı kabukları ile birlikte kaynatıp her gün düzenli olarak içilen soğan suyu miyomların giderilmesinde önemli rol oynar. Sıcak olarak içmeyi unutmayınız.
  • Sinir otu ve arapsaçı: Aktarlarda rahatlık ile bulabileceğiniz bu bitkileri kaynatarak çay şeklinde tüketebilirsiniz.
  • Bol miktar C ve E vitamini tüketmek: Sebze ve meyvelerden alabileceğiniz bu vitaminleri sürekli tüketmeniz yararlı olacaktır.
  • Sigara ve alkol bırakılmalıdır.
  • Kırmızı et ve çikolatadan uzak durulmalıdır.
  • Kil lapası: Akşamları kasık kısmına ılık kil klapası yapılarak bekletilmelidir. Bu miyomların küçülmesine neden olacaktır.

miyom

Kadın hastalıklarından olan bu miyomlardan kurtulmak için ameliyatı son çözüm olarak düşüp diğer yöntemleri denebilirsiniz. Miyom neden oluşur ve miyom hastalığına ne iyi gelir sorularınıza verdiğimiz cevaplardaki yöntemler tedavideki ilk adımınız olması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir