Modern Rafine Minimalist Giyim Tarzı Nedir

Categories ModaPosted on

2015 2016 tesettür sonbahar kış modası ile tanıştığımız gardıroplarımıza uygulayacağımız modern rafine minimalist akımından söz açmak istedim. Bu akımda kalite ve stilin mükemmel dengesi ortaya çıkıyor. Minimalist asil bir tarz olup muhafazakar tesettür giyim modasına sıkça yansımıştır.  Aslında natürel bir minimalist giyim tarzı ortaya çıkmaya başlayacak.

Merak edenler için önce minimalist ne demek anlamını açıklayalım.

minimalist giyim tarzı

Minimalist Nedir?
Minimalist aslında sadeliği vurgulayan bir kelimedir. Minimalist yaşam tarzını benimseyen kişilerde her şey tam kararında minimum değerdedir. Minimalist giyim tarzıda sade bir abartıdan uzak gardıroptan başlar.

Bu sonbahar da karşımıza İtalya’nın en iyi kumaşları olan kaşmir, ipek kumaşlardan yapılmış modeller sade ve eleman. 70’li yılların  stilini yansıtan süfliyeler bu minimalist gardıropta ortaya çıkacak.  Alpaka paltolarda spor detayları da ekleyip asimetrik kesimler koyup ufak pelerinler ile süsleyecekler minimalist tasarımcılar.

Geçen yazımda bahsettiğim kürk detaylar ve  tasarımlara  güzellik katacak olan püsküller tesettür elbise, palto ve blüzlerde  koleksiyonları hareketlendiriyor.

modern rafine minimalist nedir

Minimalimiz sadece giyim tarzı değil kısaca kıyafetle kalmamış ruhunu aksesuarlara da yansıtmıştır. Daha çok ufak net kesimli çantalar tercih edilir. Casusal giyim tarzına daha yakın modeller minimalimiz takipçisidir. Kürk atkılarda minimalimiz de ortaya çıkan aksesuarlardandır.

Tesettür giyimde de modern rafine minimalist detayları takip etmek sizin eliniz de sizde kışa eleman bir tarz ile giriş yapıp herkesi stilinize hayran bırakabilirsiniz. Hayatınızda minimalist tarzı sadece giyiminize değil yaşam tarzınıza yansıtmayı denerseniz mutluluğu yakalamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir