Mutfakta Bilinmeyen Pratik ve Püf Noktalar

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Nurfeza okurlarına bugün mutfakta bilinmeyen püf noktalar ve mutfakta pratik çözüm önerileri vereceğiz. Evet, hanımlar çoğu kadının bilmediği bu yöntemler sizlerin işlerini hem kolaylaştıracak hem de görenleri şaşırtacak. Artık sırları paylaşmak size kalmış ama bu yöntemler ile tüm sorunlarınıza çözüm bulunmuştur.

Paslar Nasıl Temizlenir?

pas lekesi nasıl çıkar

Belki de hepimizin en büyük sorunu severek aldığımız takımlar aradan geçen zamanlara dayanamayıp kararmaya başlarlar. Pasları üzerinde gördüğümüz bıçaklarımızı ne kadar ciflesek geçmez. İşte size önerimiz hanımlar bir bütün soğanı ikiye bölerek yarısının üzerine pudra şekeri döküp tüm paslı yüzeyleri temizleyebilirsiniz. Sonucunda sizinde gözleriniz inanamayacak.

Eldeki Soğan Kokusu Nasıl Gider?

el kokusunu gidermek

Salata ve yemekler soğansız tat vermez. Ama soğanı soyarken ellerimizde kalan kokuyu sevmeyenlerden iseniz ki kimse sevmez. Size en net çözüm budur. Biraz patatesi suda haşladıktan sonra patatesleri ellerinizin içinde ovalayın ve kokudan tamamen kurtulun.

Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılır?

evin güzel kokması için doğal yöntemler

Evin güzel kokması için ne yapılır diyen hanımlar. Yemek kokularını tamamen kaybetmeye bazen davlumbaz bile yetmez. Bu zamanda yardımımıza doğal yöntemler koşar. Bir tabağın içine koyduğunuz tarçını kapağı açık bir şekilde mikro dalgada döndürdüğünüz zaman tüm evi mis gibi tarçın kokusuna boğabilirsiniz. Ya da evdeki bir mumu tarçın ile sarabilirsiniz.

Domates Soymanın Kolay Kolu

kolay domates soyma

Domateslerin kabuklarını soymak artık sizi çileden çıkarmasın. Yapabileceğiniz en kolay yol kaynayan suyun içine bütün bir şekilde domatesi atmaktır. Biraz bekledikten sonra kabukların kendiliğinden kalktığını göreceksiniz.

Limonun Bol Sulu Olması İçin

limonun sulu olması için

Bazı limonlar fazla sert olduğundan sıkmak ve suyunu çıkarmak zor olabilir. Bu yüzden bir püf noktada limonları mikro dalgada biraz döndürdükten sonra kullanın.  Bol sulu olacaklardır.

Soğan Doğrarken Göz Yaşarmaması İçin

soğan doğrama

Soğanlar bazen çok kötü göz yakar. Bunu da çözmenin püf noktası yine mikro dalgadır. Mikro dağlanın içine soğanları iki parça şeklinde atın tüm acısını alacaktır. Daha sonra doğradığınız da gözlerinizin yanmadığına emin olun.

Alternatif Öneriler

Ayrıca ilgilenebileceğinizi düşündüğümüz Yemek Yapmanın Püf Noktaları ve Leke Çıkarmak İçin Pratik Bilgiler ve Püf Noktalar başlıklı yazılarımızdan daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir