Nike’den Yeni Proje “Nike Pro Hijab” Geliyor…

Categories ModaPosted on

Son zamanlarda birbirinden güzel başarılara imza atan müslüman atletleri duymuşsunuzdur.  Nike spor giyim markası da müslüman bayan atletleri düşünerek Nike pro hijab projesini hayata geçirmeye başlayacak.

Aslında proje atletleri içerirken sporun her dalında yer alan müslüman tesettürlü bayanlar için rahatlık sunmaktadır. Nike markasının düşündüğü bayanların spor yaparken gerçekten eşarp yada şal kullanarak zorlandığı baş örtüsünü hem tesettüre uygun hemde rahatlık açısından bir çok kumaş özelliğine sahip şekilde tasarlamaktı.  Esnekliklik gereken alanda eşarplar ile zorlanıyorlar hatta terliyorlardı. Nike da sporcu bayanların bu zorluğuna en güzel çözüm yolunu bulmayı başardı.

siyah nike başörtü

Resimlerde taytlar biraz uygunsuz gelebilir ama görsel amaçlı düşünüp bu tür spor mesleki alanlarda müslüman bir bayan olarak daha bol eşofman da tercih edebilirsiniz.

Yeni projenin yüzü Zahra Lari…

zahra lari

Nike yeni projesinin tanıtımını yaparken buz patenci Zahra Laria ile anlaşma yaparak yeni nike pro hijabın tanıtımını yapmıştır. Zahra Lari’ de projeden memnun olduğunu anlatmıştır. Mesleği gereği gereken esnekliği nike pro hijabta bulduğunu söylemiştir. Bu arada Zahra Lari’nin buz pateni performansları da hayranlık uyandıran derecede güzeldir.

Nike pro hijab özellikleri nelerdir?

nike pro hijab

Nike perfonmans başörtüsü yüzü saran şekli ile tesettürde rahatlık ile kullanabileceğiniz özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra polyester kumaş kullanılarak hava alma özelliğini de yakalamışlardır. Kumaş üzerinde hava delikleri içeren örme kumaştan tasarlanmıştır. Bu şekilde terleme oranınız daha da azalacaktır. Hemde tek katman ve esneme payıyla spora tam uygunluğunu göstermektedir.

Nike pro hijab ne zaman satışa sunulacak?

Aklınızda olan sorulardan biri de kesin pro  hijabları ne zaman satın alabileceğinizdir. Şu anda üretimi siyah olarak gördüğümüz nike hijablar 2018 yılında satışa sürüleceği bilinmektedir.

Nike pro’nun son zamanlarda geliştirdiği arap bölgesine ağırlık verdiği reklamlar pro hijabın da aslında habercisiydi. Son reklamlarında 5 arap bayanlarla gerçekleştiğini de hatırlatmak isteriz. Kısaca nike  Ortadoğu’da da etkisini göstermeye başlıyor. Nike pro hijab ile nike spor giyim markasını övgüye layık buluyoruz. Şuana kadar hiç bir marka müslüman atletler yada sporcular için bu tür girişimde bulunmadığını da hatırlatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir