Optik İllüzyon Yaratan Elbise

Categories Güncel Kadın Blogları, ModaPosted on

Bugün ilgimi çeken optik illüzyon yaratan elbise konusunu sizlerlede paylaşmak istedim. İsmi bile insanda merak uyandırıyor değil mi? Son zamanların en ilgi çekici neşe uyandıran kıyafetlerindendir optik illüzyon elbise modelleri. Hatta kısa bir süre önce Tumblr’da paylaşılıp sonra Twitter’da trend topic olan ve adeta dünyayı ikiye bölen elbise internet ortamında bir savaşın çıkmasına sebep olmuştu. Sarı, beyaz, mavi ve siyah renkleri olarak tartışılan  dünyayın ikiye bölen bu elbiseyi öncelikle hatırlayalım.

dünyayı ikiye bölen elbise

Tabi burada yapılan fotoğraflarla optik illüzyon denilen ışıklar yardımıyla insanın göz yanılmasını sağlayan bir şey. Arkadan verilen ışık yüzünden bazı insanlar elbiseyi sarı siyah gibi renkler olarak görebilmekte.

Önce optik illüzyon nedir bir bakalım… Optik illüzyon nedir?

Optik illüzyon göz yanılmasıdır. Bir nesneye baktığınızda gözün gerçek ile  gerçek olmayanı ayıramamasıdır. İşte kadın moda dünyasına da hatta tesettür giyime yansıması da bu şekildedir.

optiz illuzyon tesettür elbise

Bu kıyafetlerde gözümüzün gördüğü ile nesnel gerçeklik hiç örtüşmüyor. Yeni sezonda optik illüzyon karışımıza 60 ‘lı yılların moda akımıyla çıkarak daha da farklı bir duruş sergiliyor. Bir zamanlar 1960 ‘lı yıllarda madde kullanımı üst safhadaydı. Modacılar ise bu durumu günümüze tasarım şekillerine yansıtarak getirmeye çalışmıştır. O dönemler görülen halüsinasyonları tasarımlarına yansıtmaya çalışmışlardır.

Optik illüzyonu kullanarak bir çok yöntemler ile gözleri yanıltıp daha zayıf ya da daha uzun görünme şansına sahip olabilirsiniz.

optik illüzyon elbiseler

Şimdi sizlere vereceğim 5 madde ile kıyafetlerinizde ölçülerinizi göz yanılsamasına uğratabilirsiniz.

5 madde de optik illüzyonun ipuçlarından öneriler

  1. Boynunuzu daha uzun göstermek için boğazlı modelleri tercih etmek
  2. Vatka kullanarak omuzlarınızı daha geniş göstermek
  3. Beli daha ince göstermek için uzun kolye ve V kalıplı modeller tercih etmek
  4. Kalça kısmı geniş olan bayanlar için düz paça pantolon tercih etmek
  5. Son olarak pantolona yapılan ütü çizgisi ile uzun görünmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir