Sabahları Daha Güzel Bir Yüz İle Uyanmak İçin Yapmamız Gereken 6 Şey

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

Bu paylaşımımız da “yüzümüzün güzel olması ve genç kalması için ne yapmalıyız” anlattık. İşte yüz güzelliği için doğal yöntemler

Her sabah uyandığınızda kendinizi aynada güzel görmek ve birden makyaj malzemelerine sarılmamak hayaliniz olabilir. Ama birkaç küçük tüyo ile aslında bu bir hayal olmaktan çıkabilir. Hem sağlıklı hem de ferah bir güne uyanmanın ilk yolu taze bir cilt ile güne merhaba diyebilmektir. Erken yatsanız da sabah kalktığınızda yüzünüzün hali sizi mutlu etmiyorsa vereceğimiz küçük tüyolara kulak verin diyebiliriz.

1- Yüz Yıkama Ve Günlük Bakım

Her sabah kalktığınızda mutlaka yapmanız gereken ilk iş yüzünüzü yıkamak olmalıdır. Her gece beden kendini yenilerken sabah kalktığınızda da sizin ona destek vermeniz önemlidir. Günün tüm yorgunluğunu atabilmek için ise yeni hücreler oluşturmak zorundadır. Bu aşamada da günlük bakım olarak nemlendirici kremler ile destek verebilirsiniz.

2- Kullandığınız Malzemelerin İçeriği Önemlidir

Peptid, kırmızı renkli deniz yosunu, beyaz çay, papatya çayı, azulen, dermaxyl kolajen gibi maddeler vücudu yenilemek için rahatlatıcı etki sunmaktadır. Kullandığınız malzemelerde bu maddelerin olmasına özen gösterebilirsiniz.

3- Uyuma Şeklinizi Belirleyin

Rahat ve huzurlu bir uyku çekebilmenin en sihirli yolu yatma stilinizdir. En rahat uyuma şekli ise sırtüstü yatmaktır. Bu şekilde yattığınız zaman yüzünüzde kırışıklıklar olmayacaktır. Aynı zamanda yastık seçiminde de hassas davranmalı ve yüksek bir çeşit kullanmaya özen göstermelisiniz.

4- Yastık Önemlidir

Gece yatarken yastık ile yüzünüzü ezerek tahriş etmemelisiniz. Malzeme olarak da yastığınızın ipek olmasına önem vermelisiniz. Hem yumuşak hem de hassas bir yastık olacağı için cildinize zarar vermeyecektir.

5 – Sabah Şişliklerine Müdahale Edin

Herkesin görmekten hoşlanmadığı durumlardan biri de yüzdeki şişliklerdir. Bunlara engel olabilmek ya da yok edebilmek için bir kap içine soğuk su doldurun ve üzerine de 15 kalıp buz koyun. Alkol içermeyen bir hamamelis yağından 1/3 oranında eklemeyi de unutmayın. Bu hazırlamış olduğunuz karışıma 10 kere yüzünüzü sokup çıkartın. Kılcal damarların hareket etmesi sağlanacak ve dolaşım sisteminizin uyarılmasına yardımcı olacaktır.

6 – Hava Nemlendiricisi Alın

Günümüzde en çok ihtiyaç duyulacak olan araçlardan biri de belki hava nemlendiricileridir. Odanızın baş köşesine koyduğunuz bu buhar makinesi sayesinde cildinizin kaybetmiş olduğu nemi sabah bir şey yapmanıza gerek olmadan kazanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir