Sanatfest İzmit El Sanatları Festivali Başladı

Categories Gezi, Güncel Kadın Blogları, Moda, SanatPosted on Format Görsel

Meraklılarına şimdiden duyulur 5 eylül itibarıyla sanatfest İzmit el sanatları festivali başladı. Evde Canı sıkılanlar gezmek eğlenmek isteyen bu arada hemde öğrenmek yeni şeyler keşfetmek isteyenler tam da size göre bir festival başladı diyebiliriz. Nedir bu sanatfest izmit el sanatları festivali içeriğinde neler var açıklayalım hemen size.

Sanatfest denir? İçeriğinde neler var?

izmit el sanatları

Aslında sanatfest adında da anlaşıldığı gibi içinde el sanatlarına dair bir çok şey bulunduran, en çok da emeğin yer aldığı eğlenceli bir topluluktur. Sanatfest İzmit el sanatları festivalinde ise kadının gücü ele alınarak yola çıkılmıştır. Kadınların toplumda kendi ayakları üstünde dik durabilen yapısını her kesime göstermek için amaç güden bir yapımdır.

Seka Parka nasıl gidilir?

Seka parkta yapılan bu festivala ulaşımda çok kolay olacak diyebiliriz. İstanbuldan İzmit yönüne d-100 üzerinden devam eden yoldan gidildiği zaman derinceye gelince Seka park tabelalarını takip ederek ulaşmanız çok rahat olacaktır.

KONUM İÇİN TIKLAYINIZ.

Sanatfest İzmit el festivali nerede ne zaman yapılacak?

el sanatları

İzmit belediyesi ile anlaşmalı olarak yürütülen etkinlik Seka Parkta uçurtma tepesinde yemyeşil bir alanda yapılıyor. yeşil ve huzurun bir arada olduğu ortam 5-8 eylül arası yapılacaktır. Sadece el sanatlarının yanı sıra bir çok sanatçı ve verdiği konserler ile daha da eğlenceli bir hale gelmektedir.

Sanatfest İzmit etkinliklerinde kadınları aslında tüketiciyle yakın temasa geçirmeye çalışılıyor. Çadır alanlarda tüm farklı el sanatlarında tezgahlarda satışlar yapılıyor. Peki neler var hangi sanatlar ile karşılaşacaksınız.

Ebru atölyesi

Takı atölyesi

Kağıt dokuma atölyesi

Kırkyama

Kukla

Makrome ve sayamadığımız bir çok alan daha…

75 adet stant kuruldu ve bu ürünlerin aynı şekilde satışları da yapılmaktadır. Tabi atölyelerde eğitimleri de verilmektedir. Kaçırmadan bu eğlenceli zamanları yaşamanız için acele etmeniz gereklidir. Tabi bu eğlencenin yanında gerçekleşen konserleri de size sayalım.

Moğollar ,Mary jane, ezgi Aktan, Kardelen Başak ‘ da bu eğlenceli zamanlarda şarkıları ile güne renk katmaya gelecekler. Sanatfest izmit El sanatları festivali bir çok kadına örnek olarak ev kadınları da dahil olmak üzere ekonomik güçlerini kazanması için ön ayak olması beklenmektedir. Şimdiden katılacaklara iyi eğlenceler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir