Sarkık Yanaklar İçin Egzersizler ve Tedavi Yöntemleri

Categories ModaPosted on

Sarkık yanakları sıkılaştırabilir ve kaldırabiliriz. Yaşlanmanın etkilerine karşı her nekadar evde tedavi yöntemleri ile başa çıkabilmekte bu uyguladığımız yöntemler yaşlanmanın etkilerini tamamen ortadan kaldırmaz. Mesela 55 yaşındayken 25 yaşındaki birisinin cildine sahip olamayız. Ama bu yöntemlerle çekici olabilir ve kendimizi aynada güzel görebiliriz. Önemli olanda bu zaten. Yanak sarkması nedenleri beslenme kilo değişimleri aileden gelen genetik miraslardır. Basit tariflerle yanak sarkmasına karşı koyabiliriz.

1-Yüz Egzersizleri

Kalçalarınızı ve karnınızı sıkılaştırmak için yaptığınız gibi yanak egzersizi yaparak yanaklarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Yanaklarınızdaki kaslar ölmez kaslarınızı canlandırarak yanaklarınızda ki sarkmayı düzeltebilirsiniz. Bir aynanın karşısına geçin ve 20 saniye kadar abartılı şekilde gülümseyin, biraz dinlenin ve 6 defa tekrarlayın. Daha sonra yanaklarınızı balon şeklinde şişirin ve 10 saniye bekleyin bunu da 6 defa tekrarlayın. En son olarak ellerinizle yanak kemiklerinizin üzerinde 1 dakika masaj yapın. Bunu günde birkaç defa tekrarlayın. İşte bu kadar kolay.

2-Bal Ve Avokado Maskesi

Bu maskenin yapımı çok kolaydır. Avokado cildi nemlendirir ve besler. Avokado bal maskesi hazırlamak için yarım avokadonun içini alın ve üç yemek kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı yanaklarınıza yirmi dakika uygulayın. Yirmi dakika dolunca yüzünüzü yıkayın. Uyumadan önce yaparsanız daha iyi olur.

3- Aloe vera ve yoğurt maskesi

Yoğurdu aloe vera ile karıştırarak yanaklarınızı sıkıştırmak için bir maske elde edebilirsiniz. Beş yemek kaşığı yoğurt ile iki buçuk yemek kaşığı aleo vera jelini karıştırın. Bu karışımı yüze uyguluyor ve 15 dakika bekliyoruz daha sonra yıkıyoruz. Etkisini hissedeceksiniz. Her gün uygularsanız farkı kendiniz göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir