Selülit Nasıl Geçer? Selülitten Kurtulmanın Pratik Yolları

Categories Sağlıklı YaşamPosted on

Bu bilgi makalemizde selülitlerden kurtulmanın yolları ve selülit nasıl geçer gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Kadınların en çok şikayetçi olduğu noktalardan biri selülitlerdir. Her zaman olduğundan daha da artarak devam eden selülitli ciltler bir müddet sonra kişinin kendisini de rahatsız etmektedir. Yaz aylarına gelindiğinde bu durum daha da çok göze çarpmaktadır. Özellikle bacaklarda ve kollarda yerleşen bu selülitlere engel olabilmek için doğal yöntemleri deneyebilir ve başarılı olabilirsiniz.

selüliti olan kadın

Antioksidan Tüketmeye Özen Gösterin

Beslenme düzeniniz içinde bulunan besinlerin içinde antioksidan olmasına özen göstermelisiniz. Turunçgiller, sebzeler, küçük taneli olan meyveler en güçlü antioksidanlardır. Siz de bunlardan bol bol tüketerek selülitlerinizin yok olmasına destek olabilirsiniz. Çünkü serbest radikallerin bir numaralı düşmanı antiksidanlardır. Ciltteki kötü cilt hücrelerinin yok olmasına da yardım ederler.

Sebzeyi Ve Yeşili Tercih Edin

Yemek yerken beslenme düzeniniz içinde mutlaka sebzeler de bulunmalıdır. Bunun yanında çay içerken de yeşil çayı tercih etmeniz hem sakinlik konusunda hem de yağların yakılmasında yardımcı olacaktır. Günde 3 bardak kadar yeşil çay içebilirsiniz.

Sağlıklı Yağlar Yiyin

Yağ tüketimi olmazsa olmaz bir yardımcıdır. Yemeklerde, salatalarda, keklerde, böreklerde neredeyse her besin içinde mutlaka yağ kullanılır. Doymuş yağların tüketiminden uzak kalarak genelde keten tohumu, balık yağı gibi yağları tercih etmeye özen gösterin. Kan dolaşımının da bu şekilde güçlenmesini ve selülit oluşumunun engellenmesine destek olun.

Egzersizi İhmal Etmeyin

Güçlü kaslar demek yağların yeteri kadar yer kaplamasını sağlayarak fazlalıkları atmak demektir. Yani selülit oluşumundan uzak kalmak için sıkı bir deriye sahip olmanız gerekir. Böylece boşluklar da kas ile dolacaktır. Haftalık hatta günlük belli rutinlerde spor yapmayı unutmayın.

Toksinleri Vücudunuzdan Atın

Toksin birikmesi sonucunda deri olumsuz etkilenmektedir. Buradan da boşta kalan deride biriken toksinler her zaman selülit için yatırım yapacaktır. Siz buna engel olmak için kahveden ve tütünden olabildiğince uzak durmalısınız. İşlenmiş gıdaları ya sınırlayın ya da tamamen bırakın.

Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

Cildi kahve ile ovmak selülitlerin oluşumunu azaltan bir faktördür. Buradan yola çıkarak piyasada bulunan kremlerde kahve kullanılmaya başladığını da görebilmekteyiz. Bunun için her hafta mutlaka cildinize scrub uygulamasını yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Sadece selülitten kurtulmanın yollarını ve selülit nasıl geçer öğrenmenizin bir faydası olmaz. Faydası olması için üşenmeden azim etmek gerekir. Sanırım en büyük sorunumuzda bu. Haydi iş başına…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir