Sivilceleri Anında Yok Etmenin 8 Yolu

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

Hayatında sivilce çıkarmamış biri yok diyebiliriz. Hiç sevmediğimiz sivilceleri anında yok eden 8 yoldan bahsederek bizi olur olmadık zamanlarda rahatsız eden bu sivilcelerden kolayca kurtulmanın yollarını anlatacağız. Ergenlik dönemimizin yanımızdan ayrılmayan dostları 20 li yaşları geçmiş olsa bile bayanların bazılarında regl dönemlerinde hala çıkmaktadır. Öncelikle cilt tipimizi öğrenip daha sonra sizler için hazırladığımız bu 8 yöntemi deneyebilirsiniz.

sivilce tedavisi

Sivilcelerinizden kurtulup yukarıda ki bayan gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterseniz aşağıdaki sivilce kaybetmek için önerilerimizi dikkate almalısınız. Aşağıdaki yöntemlerin hepsi denenmiş ve az-çok fayda sağlamış yöntemlerdir. Biz kadınlar genelde sivilce tedavisi yerine her ne kadar makyaj ile kapatmaya çalışsak da sivilce ve aknelerimize anlık kesin çözümler uygulamak hepimizi sevindirecektir.

1- Diş Macunu Sivilceye İyi Gelir Mi?

diş macunu

Kocaman oluşan sivilcelerinizi akşam yatmadan önce kuruması ve boyutunun küçülmesi için üzerine biraz diş macunu sürüp yatabilirsiniz. Sabah uyandığınızda farkı kesinlikle sizde hissedeceksiniz.

2- Salatalık Sivilceleri Yok Eder mi?

salatalık

Salatalık cildinizin güzelleşmesi için en önemli doğal bir intihap gidericidir. Gözaltı morluklarınız sivilce ve akne kızarıklarınız için geceden kestiğiniz salatalıkları yüzünüzde 30 dk. bekleterek cildinizi ferahlaştırmış olacaksınız.

3- Sarımsak Sivilce Kurutur mu?

adam ellerindeki sarımsak tutuyor

Sivilcenizin olduğu bölgeye bir diş sarımsağı bölerek sıvısı gelecek şekilde sürün bu yöntem sivilcenizin kurumasına neden olacaktır.

4- Bal Sivilce Lekelerini Geçirir ve Yok Eder mi?

bal

Yüzünüze tamamıyla bal sürerek yatabilirsiniz. Bal antibiyotik görevindedir. Yapısı ile yüzünüzdeki tüm kirleri temizler ve arındırır.

5- Aspirin ile Sivilce Tedavisi Mümkün mü?

aspirin

Herkesin aslında en iyi bildiği yöntem aspirini ezerek macun kıvamına getirip sivilcelerinizi sürün. Yarım saat bekledikten sonra gerçekten sivilcenizden kurtulduğunuza sizde inanamayacaksınız.

6-  Aloe Vera Bitkisi Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

aloe vera çiçeği

Evinizde rahatlıkla yetiştirip yararlarından faydalanabileceğiniz bu bitki her derde deva bile denilebilir. Ufak bir kısmını kesip içindeki salgıyı sorunlu bölgeye sürüp farkı hissedebilirsiniz. Hamda yanıklarınızda leke kalmaması için birebir çözüm diyebiliriz.

7- Klorlu Su Sivilceye İyi Gelir mi?

klorlu su

Klorlu sudan kastımız havuz suyu diyebiliriz. Eğer yüzmeyi sevenlerden iseniz havuzda geçirdiğiniz zamanlar cildinizin kuruyarak sivilce oluşumuna engel olmasına yarayacaktır. Bu zamanlarınızı değerlendirin hanımlar beyler.

8- Buz Sivinceyi Geçirir mi?

buz

Evet, son olarak size sivilceleri anında yok etmenin 8 yolundan sonuncusu buz kütleleri diyebiliriz. Buzun oluşturduğu karşı soğuk etki ile oluşma başlangıcındaki sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir