Şok Diyetleri Zararlı mı? Şok Diyetler Nelerdir?

Categories DiyetPosted on

Diyet listelerinin başında şok diyetler ve 7 günde hızlı kilo verme diyetleri yer alır. Hele ki su yaz dönemlerinde gecen seneki hatta 6-7 sene önceki şortların içine girebilmek bütün yazın ağzımız kulaklarımızda geçmesi demektir. Bu yazın en gözde diyeti lahana diyeti hele ki Kenan Doğulu bu diyetle 8 günde 5 kilo vermiş ve düzenli spor yaparak bu kilosun da sabit kaldıysa en gözde diyet listeleri arasındadır lahana diyeti. Bugünkü diyet blogu konumuz bunlar olsun.

lahana diyeti

Lahana çorbası Diyeti

1. Gün bir büyük lahanayı ufak ufak parçalayıp içine 1 havuç 1 kabak 1 soğan doğrayıp 2 litre su koyup iyice haşlıyoruz çay kaşığının ucu ile tuz atabilir ama kesinlikle yağ eklenmeyecek istersen rondo dan geçirip istersen öyle 1 gün boyunca yenilecek
2. Gün lahana çorbamızın yanında meyvemizi yiyoruz (şekerli meyveler yasak muz kavun üzüm gibi)
3. Gün yeni hazırlanmış Lahana çorbamızın yanında meyve ve de ızgara kırmızı et balık hindi füme gibi yenilebilir
4. Gün 3 gün boyunca yediğimiz yemekler bugünde yenilebilir
5. Gün lahana çorbamız yanında yağsız 1 kaşık pilav yada makarnamız
6. Gün ızgara etimiz ve olmazsa olmazımız yağ yakıcı lahana çorbamız
7. Gün çorbamız ve de 6gün boyunca yediğimiz yemekler
Bol su yaz aylarında kilonun en çabuk gitmesinin bir diğer formülü günde en az 2 litre der uzmanlar fakat su oranı da vücudun yapısına yaşa kiloya göre değişebilmekte en güzeli bir diyetisyen yardımıyla bu yola çıkmak.

Diyette dikkat edilmesi gerekenler

Diyete girenlerin en başta şikayeti diyete karşı dirençli dik durmamaktır. Özellikle kısa süreli diyetlerle hızla verilen kilolar ilk fırsatta mutluluk verir fakat belli zaman sonrasında kilo verme durur, kişiyi umutsuzluğa, beraberinde hırsla yemek yemeye iter.

Kısa süreli diyetlerde amaç düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak değil, kolay yolla çabuk kilo verdirmektir. Bağırsak düzenimizi haddinden fazla yoran diyet yemekleri maalesef ki bünyemizi kısa bir süre fazlasıyla yormaktan başka bir iş yapmazlar. Üstelik düzenli beslenme prensibi oluşturmamış kişiler için bu diyetler de zararlı tarafı, diyeti bıraktıkları an verdikleri kiloların fazlasıyla geri almalarıdır.

Sizlere şok diyetler nelerdir? şok diyetler zararlı mı? Ve Kenan Doğulu’nun lahana diyeti hakkında bilgiler verdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir