Sosyal Medya Karakterleri Fırat ve Baattin

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Sosyal medyada en çok sevilen ve aranan karikatür kahramanlarından bahsedeceğiz. Bunların en başında gelen 2014 yılında bize merhaba diyen Baattin ve tabiki ergen çocuğumuz Fırat olacak. Son dönemlerde ülkemizde sosyal medyada fenomen olak bu karakterler kısa sürede milyonlarca takipçiye ulaşmayı başardı. Peki Baattin Kimdir, Baattini karakterini kim çizdi? Fırat Kimdir, Fırat karakterini kim çizdi? gibi sorulara biz de sizin gibi cevaplar aramaya çalıştık.

Fırat Kimdir?

fırat karikatür tükürürüm bak

Fırat karakteri ünlü karikatürist Uğur Gürsoy tarafından kaleme alınan bir karakterdir. Bu karakter  ilk olarak Uykusuz adlı mizah dergisinde görücüye çıkmış ve olumlu tepkiler almıştır. Ardından Fırat karakteri sosyal ağlar olan Twitter,facebook ve instagram’da oldukça fazla takipçiyle buluşmayı başarmıştır. Fırat karakteri uykusuz dergisindeki ana karakterdir.  Minik bir oğlan çocuğu olan Fırat genellikle ev ortamında yaptığı safça hareketleri ile güldürür. Ergen bir genç olduğu karikatürlere yansıtılır. Annesinin arkadaşına hayrandır. Annesi ile bu konu da dahil olmak üzere genellikle çatışır ve sonu tokatla biter.

Baattin Kimdir?

baattin karikatürleri odunsun

Baattin, Fırattan sonra gelen ve Uğur Gürsoy’un en son oluşturduğu karakterden birisi olarak bilinmektedir. “Baattin esprileri kimin?” sorusuna Uğur Gürsoy cevap verememektedir. Uğur Gürsoy yalnızca karikatürü kendisinin çizdiğini söylemiştir. Esprileri Uğur Gürsoy yapmıyor. Baattin karakteri serseri bir karakterdir. Sigara alışkanlığı olan ve pıçaklarım çıkışıyla ün yakalayan sosyal medya karakteri olarak fenomen haline dönüşmüştür. Baattin karakteri Fırat’tan sonra ortaya çıkmış bile olsa Fırat’tan daha çok ön plana çıkan bir karakter haline gelmiştir. Baattin sosyal medya ve internetin yanı sıra Baattin Cafe isimli bir cafe ile de gerçek hayata geçmeyi başaran karakterler arasına girmiştir. Aynı zamanda Fırat ve Baattin karakterleri arkadaştır. Baattin kötü alışkanlıkları Fırat’a geçirmeye çalışmaktadır fakat Fırat pısırık bir delikanlı olduğu için Baattin’e kanmaz. Baattin karakterinin esprilerinin kime ait olduğu bilinmiyor. Gerçekte bu karakterin ilham alındığı kişiyi daha önce neden görmüş olmayalım ki ? Özellikle bayanların çok hoş bulduğu karakterlerden birisi olan Baattin esprilerine facebook,twitter,instagram ve web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir