Sosyal Medyada Çirkinlik Akımı Başladı

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Son dönemlerde sosyal medya hayatımıza yön veren ve eğlenceli, güldürücü uğraşlar edinmemizi sağlayan etkilere sahip olmaya başladı. Sosyal medya üzerinde birkaç gün içerisinde başlamış olan akım ise #DontJudgeChallenge yani çirkin görünme akımı. Bu akımın ilk olarak America’da başladığını düşünüyoruz. Genellikle bayanların güzelliklerini ön plana çıkarmak için yaptıklarını düşünüyoruz. İnstagram, facebook ve vine gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden sürekli videolar ve #Dontjudgechallenge akımına ait görseller paylaşılıyor.

çirkinlik akımı
çirkinlik akımı

Don’t Judge Challange Akımı Nedir?

Türkçe karşılığı “Beni Yargılamaya Hakkın Yok” gibi bir anlama gelen bu akımın başlaması oldukça güzel olsa da görüntüsü felsfeden öne çıkan bir akım olduğunu açık. Sosyal medyada genellikle arka planda bir şarkı ile önce sivilceli, kalın kaşlı, çilli görünen kızlar sonrasında güzel alımlı bayanlara dönüşüyor ve bundan çıkarılması gereken sonucun kimseyi dış görünüşüyle yargılamamak olduğu söyleniyor.

 

Don’t Judge Challange Nasıl Yapılır?

Twitter, facebook ve vine gibi sosyal ortamlarda görülen bu akımı Türkiye’de yapmak isteyen birçok kullanıcı bulunuyor. Siz de bu akımın bir parçası olmak ve kendinize güvenip meydan okumak istiyorsanız öncelikle kendinizi çirkinleştirip sonrasında güzelleştirebilirsiniz. Ya da önce kendinizi güzel gösterip sonrasında çirkinleştirebilirsiniz. Bence ikinci yöntem hem felsefesi açısından hem de insanların bakış açısına göre oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Birçok kullanıcı fenomen olmak amacıyla farklı farklı videolar çekip atmaya devam etmekte ve akım hızla yayılmakta. Sosyal medyada siz de çirkinlik akımına katılmak ve fenomen olmak istiyorsanız şunları yapabilirsiniz;

  • Videolarınızın 10-15 saniyeden fazla olmamasına dikkat ediniz.
  • Çirkinlik yaparken abartıya kaçmadan yapmanızı tavsiye ederim zira insanlar videoları açmak bile istemiyor.
  • Çirkinden güzele dönüştüğünüzde kıyafetleri ön plana çıkartmak yerine doğal güzelliğiniz olan gözlerinizi yani yüz bölgenizi ön plana çıkarmanız daha uygun olacaktır.

Türkiye ve dünyada da birçok tesettürlü hanım kardeşimizinde bu akıma kapıldığını farkettik. Umarım abartıya kaçmazlar.

https://www.youtube.com/watch?v=Foeq0zQ-9VE

Sosyal medyada çirkinlik akımı başladı ve devam ediyor. Siz de akıma katılmak isterseniz bu yazımızdan sonra bilgilenerek akımın fenomenlerinden biri neden olmayasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir