Sultan Papağanı Fiyatları ve Almadan Dikkat Edilecek Noktalar

Categories HayvanlarPosted on

Bir çok hayvanı beslemiş biri olarak tabi ki de papağanda besledim ve şimdi sultan papağanı fiyatları ve hakkında bildiklerimi yazacağım.

Öncelikle bir hayvan sahibi olmadan önce iyice düşünmelisiniz. İlk günler yanından ayrılmadığınız evcil hayvanınızı daha sonradan tek bırakmayacağınıza emin olmalısınız. Onların da gerçekten duygulara sahip olduğunu unutmayın. Bakabilecek iseniz her sorumluluğa sonuna kadar varım der iseniz almalısınız. Çocuklarınızı mutlu etmek onlara oyuncak olsun düşüncesi ile de almamalısınız. Bu şekilde almak isterseniz bile sizinde eliniz üzerinde olmalıdır.

Bu kadar tavsiyeden sonra ben eminim diyor iseniz. Bakımı diğer hayvanlara göre daha kolay olan temizlik açısından da daha temiz olan sultan papağan türünden sultan papağan fiyatlarından bahsedelim.

sultan papağanı

Sultan papağanı özellikleri nelerdir?

Bu yazımda biraz daha yüzeysel anlatacağım sultan papağını ileri ki yazılarımda daha ayrıntılı inceleyeceğim. Bu yavrucukların ana vatanı Avustralya olarak bilenmektedir. Eğer bir papağan beslemek istiyorsanız ve konuşsun isterseniz evde beslemek için en cana yakın papağan türüdür diyebilirim.

Bilenenlere göre erkek cinsiyet daha çok ötüp daha fazla konuşma eğilimi göstermektedir. Kızlar daha sakin daha uysal bir yapıya sahiptir. Kendi sultan papağanımdan tecrübem ile de söylemeliyim ki erkekler daha hırçın yapıya sahiptir. Lakin yine de kendilerini sevdirmeyi çok iyi bilirler.

Eğer iyi bakar dikkatli bir şekilde yetiştirir iseniz 15 ile 20 yıl arası size eşlik edebilirler. Zaten alıştıktan sonra yokluğu size çok zor gelecektir.

Bir kaç rengi ile karşılaşabilirsiniz sarı, gri, beyaz genelde bu renkleri vardır. Sultan papağanlarda kız ve erkek ayrımı ise yanaklarının yanlarındaki turuncu tüylerden belli oluyor. Ayrıntılı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sultan papağanı fiyatları ne kadar?

Sultan papağanı türü diğer büyük papağanlar kadar pahalı değildir ama muhabbet kuşu gibi de ucuz değildir. Kafes ile birlikte 300 TL civarı daha da araştırır iseniz 250 ye kadar bulabilirsiniz. Konuşan sultan papağan fiyatları ise diğerlerine göre daha yüksek olacaktır ki bu hayvanların hemde size alışması çok zor olacaktır. Bu yüzden daha yavru alırsınız verdiğiniz eğitim ile sizinde sultan papağanız konuşabilir. Genelde 3-5 aylık sultan papağanı kuşlarını satın almalısınız. Dişi türleri de erkeklere göre daha pahalı olmaktadır. Tabi yavruyken bazen petshop’ların bile cinsiyetlerini ayırt etmesi zor olmaktadır. Belki cinsiyeti size sürpriz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir