Tesettür Sünnet Annesi Kıyafetleri

Categories ModaPosted on

Oğlumuzun en önemli günü sizinde en önemli gününüz olmalı. Bu yüzden sünnet annesi kıyafetleri aramaya çok erkenden başlamalısınız. Mağazalarda internette birçok nerede saatlerce zaman geçireceğiniz unutmadan bu işi erkenden bitirmeye ne dersiniz. Sünnet günü gelmeden aklınızda bir çok soru oluşmuştur. “Sünnet annesi ne giyer? Sünnet annesi için tesettür abiyeler nelerdir? Neden krem yada beyaz giyerler?” Bunun gibi birçok soruyu cevaplayacağımız bugünkü yazımız umarım kararlarınızı hemen vermenize yardımcı olacaktır.

Tesettürlü “Sünnet annesi” ne giyer?

sünnet annesi

Sünnet günü genelde anneler için özel tasarlanmış abiye modelleri vardır. Genç anneleri olsun orta yaşlı anneler olsun herkes için binlerce farklı modeller tasarlanmıştır. Bu özel günde anneler kesinlikle abiye tercih etmelidirler. Seçtikleri abiyelerde hem abartıdan uzak hem de şık olmaya özen göstermelidirler. Seçimlerinizde genellikle açık renkleri ve neon renkleri tercih etmelisiniz. Sünnet kıyafeti genellikle beyaz olan oğlunuzun yanında birebir tonlarda giyinmeye özen gösterebilirsiniz.

Tesettür abiye elbise önerisi

sünnet annesi kıyafeti

Sünnet gününde abiye elbise modellerinden pelerinli olanları tercih edebilirsiniz. Pelerinli modeller sizi tam bir melek gibi gösterirken hem de sünnet çocuğu ile uyumlu bir şekilde olabilirsiniz.

Bu modellerin dışında düz gelen abaya tarzında abiye modellerde giyebilirsiniz. Sadece abiye modellerinde anneliğinizin verdiği ağırlığı taşıyabilecek modeller olmasına dikkat etmelisiniz.

Sünnet anneleri neden beyaz giymeli?

sünnet annesi kıyafetleri tesettür

Sünnet annesi  genelde açık renkleri tercih ederken ilk seçtiği renk beyaz yada krem renkleridir. Beyaz yada kremi tercih etme nedenleri ise  sünnet çocuklarına uyumlu olmaları ve en önemli neden ise saflığı, temizliği simgelemesidir. Bir taraftan ise düşünüldüğünde zaten bu sevinç dolu mutlu günde koyu renkli giymek karalar bağlamak olmaz. Bu yüzden bu güzel günde tercihleriniz beyaz krem yada pudra tonlarında olmalıdır. Hemde açık renk tercih ederek anne olarak daha ön planda olmalısınız. Oğlunuzun sünneti en şık ve ilgi çeken başta oğlunuz ikinci siz olmalısınız. Sünnet annesi kıyafetleri seçerken bunları aklınızdan çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir