Taba Rengi Hangi Renkle Giyilir?

Categories ModaPosted on

Tesettür giyimde sonbahar kış modasının renk tonları artık yavaş yavaş oturmaya başladı. Son zamanlarda büyük markalarda önümüze çıkan renklerin arasında benim ilgimi çeken taba renginden bahsetmek istedim.

Taba rengi hangi renkle giyilir? Taba rengi ile uyumlu renkler nelerdir? Taba rengi ile kombin nasıl yapılır?

taba rengi nasıl giyilir

Resimdeki gibi tesettür taba rengi bir elbisenizi yeşil bir eşarpla kombinleyebilirsiniz. Yeşil taba renginin uyumlu tonlarından biridir. Açık ve koyu rengin uyumunu bu şekilde yansıtabilirsiniz.

Taba renginin tonu daha çok sonbaharı anımsattığı için bu tonlardaki kumaşlar genelde toprak tonları sonbaharda kışlık ürünlerde karşımıza çıkar.

taba rengi hangi renklerle giyilir

Taba renginin diğer yancı rengi ise siyahtır. Aslında siyah ile birleşen hiçbir ton uyumsuzluk içinde olamaz. Siyah diğer renklerin rüküş duruma düştüğünde bile kurtarıcıdır. Resimde de taba renğinin açık tonlarının siyah şal ile kombinlendiğini görüyoruz. Siyah ufak çanta ilede cool bir hava yakalanmıştır.

Taba  tonlarını sadece kıyafetlerimiz de eşarp modellerinizde de kullanabilirsiniz. Bu tonlarda kullanacağınız eşarpları hazırlarken bluz veya tesettür elbise modelleri seçiminizi açık tonlardan oluşan kıyafetlerden yapmanızı öneririm. Her zaman kombininiz de hangi rengi ortaya çıkarmak isterseniz diğer tonlarda geri planı kullanmak daha yararlı olcaktır. Tabayı aşağıdaki şaldaki gibi mor tonlarıyla da kombin yapabilirsiniz.

taba rengi hangi renkle uyumludur

Sezonun bu rengi taba rengi hangi renkler ile giyilir yazısından edindiğiniz bilgiler ile şimdi kombinlerinize yol göstermişizdir umarım. Sizlere taba rengi ile uyumlu renkler konusundan bahsettik. Artık sizde taba hanginin hangi renklerle giyinilmesi gerekir konusuna aşinasınız. Şimdi taba rengini sonbaharda kullanma zamanı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir