Tesettür Abiye Başı Nasıl Yapılır?

Categories ModaPosted on

Yakınlarımızın düğünü için günler öncesinden hazırlık yapılırken tesettürlü bayanların hazırlıklarının en önemli noktalarından biri de tesettür abiye başıdır. Tesettür abiye başı nasıl yapılır?  Daha klasik yada daha sade bir tesettür abiye başı tercihinizi kendiniz evde yapabilir misiniz? Bunun gibi birçok sorunlara bugün cevap vereceğiz.

Düğünlerde tercih edeceğiniz birçok tesettür abiye başı modelleri arasından en güzellerini seçip sizler için nasıl yapılır anlatıyoruz.

Sade türban başı modellerini beğenenler buraya

tesettür abiye başı

Senenin en çok tercih edilen türban modelleri olan tasarım ise türbandaki drape kullanımıdır. İster kalın kumaş ister ince kumaş fark etmez sizin baştaki drape tasarımı her zaman giydiğiniz abiyeye de ayrı bir hava katmıştır. Resimdeki model gibi sadece şifon bir kumaş tercih ederek üst kısmına Dropper uygulayabilirsiniz. Ve son olarak sadeliği minik detaylarla süslemek için küçük renkli çiçekler tercih edebilirsiniz. Bu tür tasarımları evde yapmak biraz olsun rahmetli olacağından sizlere kuaförde denemenizi öneririm.

Drapeli türban modelleri evde kendiniz yapabilirsiniz.

En çok tercih edilen tasarımlardan biri olan drapeli modellerden devam ediyoruz. Bazen drapeli modelleri evde yapmak zor desek de yine de evde yapabileceğimiz kolay modeller de vardır. Yukarıda videosunu izleyeceğiniz modelde kayması biraz daha az olan kumaş tercih edilerek araya dantel güpürlü eklenip abiye için farklı bir türban modeli tasarlanmıştır. Kısa zamanda hazırlayabileceğiniz bu abiye tesettür başında dantel detayları tercih ettiğiniz abiye modeli ile uyum içinde olabilir.

Abiye başı tasarımınızı aksesuar ile süsleyin.

tesettür abiye başı modelleri

Gideceğiniz düğünlerde tesettür başı olarak tercih ettiğiniz modellerin fazla abarttı olmamasına dikkat etmenizde fayda vardır. Daha sonra gelinden ya da nişanlanan bayanlardan daha fazla öne çıkmanızı tercih etmezsiniz. Genelde bu yüzden seçeceğiniz abiye modelleri ne kadar taşlı parlak olursa eşarbını daha tek sade renklerde olmalıdır. Bu yüzden tek renk seçeceğiniz eşarp modelinizi ufak detaylar ile abiye niye uyumlu bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Senenin en çok tercih edilen eşarplarının olan drape tasarımının üzerine bir taşlı ufak toka yada saç kolyesi diye adlandırdığımız aksesuarlardan tercih edebilirsiniz. Ufkunuzu daha çok açmak isterseniz değişik şal ve eşarp yapımı videolarına göz atabilirsiniz.

Tesettür abiye başı nasıl yapılır yazımız ile inşallah sizlere evde tesettür abiye başınızı yapmanız için cesaret vermişizdir. Yine de olmazsa kuaförleri tercih etmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir