Gelin Duvağı Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Categories ModaPosted on

Evlenecek tesettürlü hanımların gelinlik modeli ne kadar önemli biliyoruz ama gelin duvağı seçimi de bir o kadar önemli.

Gelinliğinizin seçtikten sonra daha her şey bitti sanmayın. Bir de gelinliğimize uygun duvağınızı seçmeniz gerekmektedir. Tesettür gelin duvağı modellerini en güzel gelinlik modelleri ile birleştirip sizlere sunacağız. Umarız aralarında aklınızda kalan beğendiğiniz modeller olacaktır.

Gelinlik duvak çeşitleri

gelin duvakları çeşitleri
Resimdeki gibi belki de ilk kez göreceğiniz birçok gelinlik duvak çeşitleri vardır. Bu kadar çok gelinlik duvak çeşitleri var iken kararlarınız için birkaç ay önceden hazırlık yapmalısınız. Tek parça tül kumaştan oluşan gelinlik duvakları isterseniz kat kat isterseniz tek parça olarak uzun şekilde kullanabilirsiniz. Eğer kuyruklu bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız kesinlikle duvağınız aynı şekilde uzun modelden olmalıdır.

Patlak gelin duvağı modelleri

gelin duvağı modelleri
Ismi biraz tuhaf gelse de tesettürlü bayanların genelde gelinliklerin de en çok tercih ettiği duvak modellerinden biridir. Bu model sade gelinlikler yerine biraz daha şatafatı seven gelin hanımların tercih etmesi gereken modellerden biridir. Başın tepesinde açılmasından dolayı patlak ismi verilen duvak modeli daha farklı şekillerle de karşımıza çıkabilir. Bazen sadece duvak büzgü yapılarak genişletildiği bu model yukarıdaki resim gibi parça parça şeklinde tasarlanmış bir duvak olarak da görülebilir. Hangisini seçeceğiniz artık sizin zevkinize kalmış.

Gelin duvağı modellerinde trend uzun duvaklar

tesettür uzun gelin duvağı
Eğer gelinliğiniz sade dantelden ise size önerim uzun duvak modelleridir. Bu modeller ile gelinliğinizin havasına daha ayrı hava katmış olacaksınız. Çift kat olarak takılan bu modellerin uçlarına gelinliğinize de uygun şekilde dantel yada güpür detaylar ekle ettirebilirsiniz.

Kısa duvak modelleri

kısa tesettür duvak modeli
Kuyruklu bir gelinlik seçmiş iseniz bu modele her zaman uzun duvak modelleri uymayabilir. Onun için duvağınızı iki kat kısa duvak modellerinden seçebilirsiniz. Daha çok prenses gelinlik modellerinde kuyruklu olanlarda kısa duvak modelleri tercih edilir.
Tesettür gelinlik duvak modellerinde bu senenin en trend modası daha sade gelinliklerin üzerine yapılan uzun geniş duvak modelleridir. Gelinlik seçimlerinizde fazla abartıdan uzak durmanızı önerip size mutluluklar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir