Tesettür Gelinlik Aksesuarları Seçiminde Önemli Detaylar!

Categories ModaPosted on

Kadınlar için belkide hayatınının en önemli günü gelip çattığında hazırlamanız gereken belli başlı ufak noktaları unutmamanız için bugün sizlerle tesettür gelinlik için aksesuar nasıl yapmalıyız anlatacağız. O gün düğünün en güzeli olabilmeyi her kadın ister. Gelin aksesuarları ile güzelliğimize güzellik havamıza hava katmaya ne dersiniz? :)

Aslında öncelerden hayalini kurduğumuz o tek tek yapacağım dediğimiz şeyler gerçekleşmeye başladı mı bir anda unuttuğumuz şeyler arasına girebilir. Ve seçimleriniz arasında yanlışlıkla yapabilir gelinliğin izlemek yanınızda tamamen uyumsuz modeller seçebilirsiniz. Tesettür gelinlik aksesuarı seçiminde sizlere yardımcı olacağız.

Gelin ayakkabısı nasıl olmalıdır?

tesettür gelin ayakkabısı

Bu konu üzerinde ne ayrıntılı olarak geçenlerde ki yazınız olan gelin ayakkabısı seçiminde nelere dikkat etmeliyiz adlı konumuzda da incelemiştik. Şimdi ise ufakça değinerek tamamlayacağız. Gelin ayakkabı seçimi dediğiniz gibi hem yaptığınızı hem de gelinlik modelinizi tamamlayan bir unsur olması gerekiyor. Gelinlik modelinize göre zıt renk ya da gelinlik modelinize aynı olan renkleri seçebilirsiniz. Kısacası ayakkabıda en önemli nokta rahatlık.

Tesettür gelin başı aksesuarları

tesettür gelin başı aksesuarı

Sade modeller seven gelinlerden olabilirsiniz. Ya da tam tersi eşarbınızın üzerine tesettür gelin başı aksesuarı ekleyebilirsiniz. Tesettür gelin başı aksesuar modelleri seçerken gelinliğinizin aksesuarları yeteri kadar fazla ise daha ufak sade gelin başı aksesuarı tercih edebilirsiniz.

Olmazsa olmazlar gelin çiçekleri

gelin çiçeği

Tesettür gelinlik için kullanılan aksesuarlar den biri de gerçekten bir gelinliği tamamlayan olmazsa olmaz denilen aksesuarlardan olan gelin çiçekleridir. Eskilerden kullanan beyaz çiçekler arasındaki küçük inciler yerini şimdilerde kullanılan taze çiçeklerden hazırlanmış buketler almaktadır. Nostaljinin de ayrı bir havası olduğunu ekleyerek ama sade çiçeklerimle fevkalade bir güzelliği olduğunu belirtmek isteriz. Çiçek seçiminizi daha çok düğün mekanına kıyafetinize göre ayarlayabilirsiniz. Eğer hayallerinizdeki bir kır düğünü ise gelin çiçekleriniz beyaz incili olmak yerine taze çiçeklerden yapılmış paketlerden olması en iyisidir.

Artık moda gelin bileklikleri

gelin bilekliği

Birkaç senedir çokça tercih edilen aksesuarların önünde gelin bileklikleri gelmektedir. Tesettür giyimde daha çok bileklik kısmını kullanmak yerine parmaklara kadar uzanan dantelli modelleri tercih edebilirsiniz.

Zarifliğin temsilcisi gelinlik eldivenleri

gelin eldiveni ve aksesuarlari

Şu sıralar çok tercih edilmese de yine deri nostalji sevenler için tesettür gelinlik aksesuarları birinde gelinlik eldivenleri olduğunu belirtmek isterim. Daha çok kısa gelinliği kabarık olmayan gelinlikler de yansıtabileceğiniz eldivenleri tül yada dantel olarak iki çeşit de kullanabilirsiniz.

Tesettür gelin taçları

tesettürlü gelin başı tacı

Son olarak konumuzu taçlandırarak kapatıyoruz. Tesettür gelinlerin kendini prenses gibi hissetmelerini sağlayan en güzel parçalardan biri tesettürlü gelin taçlarıdır.Tesettür gelin taçlarını seçerken eşarbınızın yüzünüzü çevrilecek şekilde olmasını ve duvağınızın da taca göre ayarlanmasını dikkat etmelisiniz.

Tesettür gelinlik aksesuarları nasıl seçilir tek tek anlattık. Umarım bu heyecanlı günler de en ufak bir  ayrıntıyı atlamadan en güzel parçaları seçmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir