Tesettür Kimono ve Kimono Modası

Categories ModaPosted on

Bolca kullandığımız tesettür kimono modellerden yani kimono modası hakkında detaylardan bahsedelim biraz. Tesettürlü giyim tarzını benimsemiş bayanlar kimonodan vazgeçemiyor. Hem de beden sorunu yaşamadan kullandığımız bu kıyafetleri günlük olarak her alanda tercih edebiliriz. Bu sezon tasarımlarda kimono modelleri üzerine birçok araştırma yapılmış. Estetik anlamda  daha lineer bir yere varılmış. Tasarımlar kimonodan daha çok gerçekçi olsun diye  çok uğraşıldı ve harika modeller ortaya çıkmıştır. Kimonolarda daha çok minimal yaklaşımlarda bulunulmuştur.
tesettür kimono

Kimono Hangi Ülkenin Geleneksel Giysisidir?

Sizde merak ediyorsunuzdur bu kimono nedir kimono hangi ülkenin geleneksel giysisidir. Kimono Japonların geleneksel bir kıyafetidir. T şeklinde tasarlanmış düz ve uzun bir kıyafettir. Kollar genellikle hep geniş yapılır.

kimono modası

Resimde ki tam bir Japon kimonosudur. Bu şekilde fazla tercih edilmeyeceğinden dolayı stilize edilerek daha modern tasarımlar yapılmıştır. Şuanda tesettür de kullanılan kimono modellerinde daha çok püskül aksesuarları eklenmiştir. Karışık desenlerden kol ve etek uçlarında sarkan püsküllü kimono modellerini tüm kıyafetleriniz ile kombinleyebilirsiniz. Hem de bu modellerin hem kısa hem uzun şekilde tasarlanmış kalıpları vardır.

kimono

Son olarak yeni sezonun tesettürde kadın modası desenlerinden olan çini desenini de kimono tasarımlarında görmeye başladık bile. Sizde bu modelleri yeni sezonda kombinleriniz de kullanabilirsiniz. Söylemeliyim ki tesettür kimono modelleri en çok bizlerin üzerinde şık duruyor. Bu yüzden kimono modasından bizde eksik kalmayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir